Serie A: Inter Mediolan wygrał w przeklętym miejscu. Padło siedem goli

Inter Mediolan pozostaje w tabeli punkt za liderującym Juventusem. W nerwowym meczu z US Sassuolo zwyciężył 4:3 dzięki skuteczności swoich napastników.

Lautaro Martinez (drugi od lewej) PAP/EPA / ELISABETTA BARACCH / Na zdjęciu: Lautaro Martinez (drugi od lewej)
Po porażce 1:2 w derbach Italii z Juventusem piłkarze Interu Mediolan znaleźli się na drugim miejscu w tabeli. Po raz pierwszy na ligowym froncie stracili punkty i to już wystarczyło, żeby pożegnać się z pozycją lidera. To, że wytrzymanie tempa Bianconerich w wyścigu po scudetto jest trudnym zadaniem, przekonały się w ostatnich latach Roma czy Napoli. Tym razem potknięć musi wystrzegać się zespół prowadzony przez Antonio Conte.

Inter w niedzielę nie pozwolił sobie na stratę punktów i odpowiedział na sobotnie zwycięstwo 2:1 Juventusu z Bologną. Zagrał skutecznie w przeklętym dla siebie miejscu, gdzie w tej dekadzie przegrał cztery mecze. Biorąc pod uwagę również spotkania w Mediolanie wicelider nie potrafił ograć Sassuolo od pięciu starć. Tym razem nastąpił zwrot akcji, choć kibice w Mediolanie ponownie musieli się trochę podenerwować.

Po dwa gole strzelili napastnicy Interu. Lautaro Martinez oraz Romelu Lukaku przymierzyli raz z ruchomej piłki, a także wykorzystali po rzucie karnym. Belg był pewnym egzekutorem jedenastki po faulu na Argentyńczyku, który maczał palce przy trzech trafieniach Nerazzurrich. W 72. minucie Lautaro zszedł z boiska i na tym praktycznie skończyło się atakowanie wicelidera.

Neroverdi wrócili do rywalizacji po trzech tygodniach przerwy. Nie był to zwycięski powrót, nie zdobyli nawet punktu. Pozytywem było strzelenie aż trzech goli najlepszej defensywie ligi. Samira Handanovicia pokonał między innymi Domenico Berardi, który z sześcioma golami i dwiema asystami jest wiceliderem rankingu strzelców oraz klasyfikacji kanadyjskiej ligi. Po golu na 3:4 Jeremie Bogi gospodarze mieli jeszcze kilka minut na dopadnięcie Interu, ale ten skupił się i głęboko cofnięty obronił prowadzenie.

US Sassuolo - Inter Mediolan 3:4 (1:3)
0:1 - Lautaro Martinez 2'
1:1 - Domenico Berardi 16'
1:2 - Romelu Lukaku 38'
1:3 - Romelu Lukaku (k.) 45'
1:4 - Lautaro Martinez (k.) 71'
2:4 - Filip Djuricić 74'
3:4 - Jeremie Boga 81'

Sassuolo: Andrea Consigli - Mert Muldur (77' Jeremy Toljan), Marlon, Federico Peluso, Alessandro Tripaldelli - Alfred Duncan, Francesco Magnanelli, Pedro Obiang (52' Jeremie Boga) - Domenico Berardi, Francesco Caputo, Hamed Junior Traore (66' Filip Djuricić)

Inter: Samir Handanović - Milan Skriniar, Stefan de Vrij, Alessandro Bastoni - Antonio Candreva (73' Valentino Lazaro), Roberto Gagliardini, Marcelo Brozović, Nicolo Barella, Cristiano Biraghi - Lautaro Martinez (72' Matteo Politano), Romelu Lukaku (90' Matias Vecino)

Żółte kartki: Obiang, Duncan, Magnanelli, Berardi (Sassuolo) oraz de Vrij, Lazaro, Bastoni (Inter)