Bundesliga. Niewykorzystana szansa Schalke 04 Gelsenkirchen. Triumfy TSG 1899 Hoffenheim i 1.FC Koeln

Schalke 04 Gelsenkirchen miało szansę na to, by awansować na pozycję lidera Bundesligi. Zespół ten przegrał na wyjeździe z TSG 1899 Hoffenheim 0:2. Zwycięstwo odniosło też 1.FC Koeln.

Łukasz Witczyk
Robert Skov (z lewej) i Daniel Caligiuri (z prawej) PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Robert Skov (z lewej) i Daniel Caligiuri (z prawej)
Schalke 04 Gelsenkirchen przed niedzielnym meczem miał dwa punkty straty do lidera Bundesligi - Borussii M'gladbach. Szansę na awans na pierwsze miejsce zespół z Zagłębia Ruhry zmarnował przegrywając z TSG 1899 Hoffenheim. Goście już na początku meczu mogli objąć prowadzenie, ale w słupek trafił Daniel Caligiuri. To była najlepsza okazja Schalke 04 do zdobycia gola.

TSG 1899 Hoffenheim coraz częściej atakowało i w 71. minucie dopięło swego. Wieśniaków na prowadzenie wyprowadził Andrej Kramarić. W końcówce zespół z Gelsenkirchen dobił Ihlas Bebou, który wykorzystał dogranie Benjamina Hubnera.

W meczu drużyn walczących o utrzymanie górą było 1.FC Koeln, które pokonało SC Paderborn 07 3:0. Już w 8. minucie gola dla ekipy z Kolonii zdobył Simon Terodde. Kolejne bramki gospodarze strzelili już w drugiej połowie. Ich autorami byli Louis Schaub i Sebastiaan Bornauw.

Wyniki niedzielnych meczów 8. kolejki Bundesligi:

1.FC Koeln - SC Paderborn 07 3:0 (1:0)
1:0 - Simon Terodde 8'
2:0 - Louis Schaub 59'
3:0 - Sebastiaan Bornauw 85'

TSG 1899 Hoffenheim - Schalke 04 Gelsenkirchen 2:0 (0:0) 1:0 - Andrej Kramaric 71' 2:0 - Ihlas Bebou 85'

Mateusz Borek zdradza: Polska może zagrać sparing z Anglią!

Czy Schalke 04 Gelsenkirchen zajmie miejsce na podium Bundesligi?