Liga Mistrzów. Trwa fatalna passa Luisa Suareza. Trudno w to uwierzyć

Trwa fatalna passa Luisa Suareza w Lidze Mistrzów. Urugwajski napastnik nie strzelił gola w wyjazdowym meczu tych rozgrywek od ponad czterech lat! W środę snajper Barcelony był bliski zakończenia serii, ale gola zapisano piłkarzowi Slavii Praga.

Tomasz Skrzypczyński
Luis Suarez Getty Images / Na zdjęciu: Luis Suarez
W ostatnich czterech meczach Barcelony Luis Suarez strzelił aż pięć bramek. Kibice Urugwajczyka mieli nadzieję, że napastnik trafi także w środowym meczu ze Slavią Praga w Lidze Mistrzów. To z kolei przerwałoby jego fatalną serię w tych rozgrywkach.

Bo choć trudno w to uwierzyć, mając w pamięci wiele fantastycznych goli El Pistolero w Champions League, po raz ostatni Suarez trafił do siatki w meczu wyjazdowym LM, we wrześniu... 2015 roku! Stało się to w meczu z AS Roma (1:1).

W środę Suarez zmarnował jedną znakomitą sytuację w pierwszej połowie. Z kolei w 57. minucie wydawało się, że klątwa została przełamana.

LM: złość bramkarza Barcelony po meczu ze Slavią Praga. Czytaj więcej--->>>

Napastnik Barcelony doszedł do piłki po dośrodkowaniu Leo Messiego z rzutu rożnego, uderzył sytuacyjnie a po chwili futbolówka wpadła do siatki. Radość fanów Suareza była przedwczesna, ponieważ po chwili okazało się, że tor lotu piłki zmienił napastnik Slavii.

To ostatecznie jemu, Peterowi Olayince, zapisano tego gola, więc Urugwajczykowi znowu się nie udało a jego passa trwa już dokładnie 1498 dni!

LM: Ernesto Valverde podsumował mecz ze Slavią Praga. Czytaj więcej--->>>

Na pocieszenie pozostał mu fakt, że miał wielki udział przy trafieniu, który dał Barcelonie bardzo ważne trzy punkty.

Dodajmy, że Suarez strzelił do tej pory dla Barcelony 184 gole, co daje mu czwarte miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych napastników w historii Dumy Katalonii.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)