Premier League: Manchester City goni Liverpool. Pewne zwycięstwo z Aston Villą

Bez niespodzianki w pierwszym sobotnim meczu 10. kolejki Premier League. Manchester City pokonał u siebie Aston Villę 3:0, wrócił na 2. miejsce w tabeli i zmniejszył stratę do Liverpoolu.

Szymon Mierzyński
Jack Grealish (z lewej) oraz Raheem Sterling (z prawej) PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Jack Grealish (z lewej) oraz Raheem Sterling (z prawej)
Beniaminek przetrwał na Etihad Stadium 45 minut, choć już w pierwszej połowie miał ogromne problemy w defensywie i kilka razy dopisało mu szczęście. Mistrz Anglii atakował niemal nieustannie, stworzył kilka świetnych okazji, jednak szwankowało wykończenie.

Worek z bramkami otworzył się zaraz po przerwie, gdy Raheem Sterling wykorzystał sytuację sam na sam z Tomem Heatonem. Mimo korzystnego rezultatu, gospodarze ani myśleli spuszczać z tonu i nie dali Aston Villi nawet chwili wytchnienia.

Drużyna Deana Smitha wyzbyła się złudzeń między 65. a 70. minutą. Prowadzenie podwyższył precyzyjnym technicznym uderzeniem Kevin De Bruyne, a na 3:0 trafił Ilkay Gundogan, który nie dał Heatonowi szans w zamieszaniu w polu karnym.

->Maszyna Franka Lamparda nabiera rozpędu. Bezkosztowa Chelsea nie straciła na jakości

Po trzeciej bramce temperatura widowiska mocno spadła. Manchester City atakował z mniejszą werwą, a jego przeciwnik czekał na końcowy gwizdek.

Rezultat się już nie zmienił i drużyna Pepa Guardioli pewnie sięgnęła po pełną pulę. To dla niej druga ligowa wygrana z rzędu. Mistrz Anglii ma teraz 22 pkt. - o trzy mniej niż liderujący Liverpool, który zmierzy się w niedzielę z Tottenhamem.

Dorobek Aston Villi to 11 "oczek". Póki co daje on beniaminkowi 13. pozycję.

->Szymon Mierzyński: Nowy Lech Poznań okazał się utopią (komentarz)

Manchester City - Aston Villa 3:0 (0:0)
1:0 - Raheem Sterling 46'
2:0 - Kevin De Bruyne 65'
3:0 - Ilkay Gundogan 70'

Manchester City: Ederson - Joao Cancelo, John Stones, Fernandinho, Benjamin Mendy (73' Angelino), Kevin De Bruyne (76' Phil Foden), Ilkay Gundogan, David Silva, Bernardo Silva, Gabriel Jesus, Raheem Sterling (76' Sergio Aguero).

Aston Villa: Tom Heaton - Frederic Guilbert, Bjorn Engels, Tyrone Mings, Matt Targett, Marvelous Nakamba, Trezeguet, Douglas Luiz, John McGinn, Jack Grealish (84' Anwar El Ghazi), Wesley (71' Keinan Davis).

Żółte kartki: Fernandinho, Ilkay Gundogan (Manchester City) oraz Jack Grealish (Aston Villa).

Czerwona kartka: Fernandinho /87' za drugą żółtą/ (Manchester City).