Serie A: AS Roma - AC Milan. Rossoneri ograni w hicie kolejki. Krzysztof Piątek zmiennikiem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Riccardo Antimiani / Na zdjęciu: Chris Smalling i Rafael Leao
PAP/EPA / Riccardo Antimiani / Na zdjęciu: Chris Smalling i Rafael Leao

AC Milan nie wyglądał dobrze ani bez Krzysztofa Piątka na boisku, ani po wejściu Polaka z ławki rezerwowych. Tym razem przegrał 1:2 ze zdziesiątkowaną kontuzjami AS Romą.

W tym artykule dowiesz się o:

Stefano Pioli nie dokonał zmian w swoim ofensywnym trio. Trener AC Milanu postanowił obejrzeć od początku Rafaela Leao, którego mieli obsługiwać podaniami ze skrzydeł Suso oraz Hakan Calhanoglu. To oznaczało, że Krzysztof Piątek rozpoczął drugi mecz po zmianie szkoleniowca na ławce rezerwowych. Tydzień temu reprezentant Polski strzelił gola krótko po zmianie, ale to jeszcze nie był tak przekonujący argument, żeby wrócił do jedenastki. Była mu przeznaczona rola dublera.

Była w działaniu Piolego pewna logika. Milan w podstawowym składzie prezentował się dobrze w pierwszej połowie poprzedniego starcia z Lecce. Skończyło się wstydliwym remisem 2:2, ale gdyby Rossoneri wykorzystali przynajmniej połowę swoich sytuacji podbramkowych sprzed przerwy, beniaminek nie mógłby marzyć o odrobieniu strat.

Na Stadio Olimpico drużyna z Mediolanu nie była równie groźna dla przeciwnika, a po jej nielicznych strzałach interweniował Pau Lopez. Na domiar złego w 38. minucie straciła gola. Prowadzenie 1:0 Romie dał Edin Dzeko, którego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nie upilnował Franck Kessie. Bośniakowi w oddaniu strzału od poprzeczki do bramki nie przeszkodziła maska. W decydującym momencie zsunęła się z oczu na usta, ale nie takie trudności pokonywał w swojej karierze były król strzelców Serie A. Roma w drugim meczu z rzędu zamieniła korner w gola.

Pioli zaczął wymieniać piłkarzy i przyniosło to krótkotrwały efekt dla Milanu. Pierwszym zawodnikiem wprowadzonym z ławki rezerwowych był Davide Calabria i asystował przy golu na 1:1 Theo Hernandeza w 55. minucie. Obraz meczu nie wskazywał na wyrównanie, a jednak Rossoneri zadali cios przeciwnikowi i mimo nieudanego początku meczu, mogli złapać wiatr w żagle.

AC Milan nie poszedł jednak za ciosem po bramce, a wydarzyło się coś zupełnie odwrotnego. Już w 59. minucie Nicolo Zaniolo odzyskał prowadzenie 2:1 dla Romy po serii błędów w defensywie gości. Przy takim rezultacie na boisko wszedł drugi zmiennik - Krzysztof Piątek, który zastąpił Lucasa Paquetę.

Polak pojawił się na boisku w trudnym momencie. Drużyna przegrywała, a po golu Zaniolo wyglądała na zdemobilizowaną, zniechęconą i zdenerwowaną. Ponownie straciła dwa gole za kadencji Piolego i nie miała przekonania, że jest w stanie jeszcze raz odpowiedzieć. Piątek miał pół godziny na zaproponowanie czegoś w ofensywie Milanu, ale ona praktycznie nie istniała. Polak nie pokazał nic interesującego, nie miał sytuacji podbramkowej.

Tym razem Stadio Olimpico nie było więc szczęśliwym miejscem dla Piątka. W poprzednim sezonie strzelił gola w trzech meczach ligowych w stolicy Włoch. W niedzielę tak samo jak pozostali Rossoneri musi przełknąć zasłużoną porażkę. To nie koniec, a początek trudności w terminarzu Milanu, który do końca listopada musi zmierzyć się jeszcze z Lazio, Juventusem oraz Napoli. W konfrontacji ze zdziesiątkowaną kontuzjami Romą znów nie wyglądał dobrze.

AS Roma - AC Milan 2:1 (1:0) 1:0 - Edin Dzeko 38' 1:1 - Theo Hernandez 55' 2:1 - Nicolo Zaniolo 59'

Roma: Pau Lopez - Leonardo Spinazzola (77' Mert Cetin), Federico Fazio, Chris Smalling, Aleksandar Kolarov - Jordan Veretout, Gianluca Mancini - Nicolo Zaniolo (83' Davide Santon), Javier Pastore, Diego Perotti (53' Mirko Antonucci) - Edin Dzeko

Milan: Gianluigi Donnarumma - Andrea Conti (52' Davide Calabria), Mateo Musacchio, Alessio Romagnoli, Theo Hernandez - Lucas Paqueta (63' Krzysztof Piątek), Lucas Biglia (72' Ismael Bennacer), Franck Kessie - Suso, Rafael Leao, Hakan Calhanoglu

Żółte kartki: Mancini, Pastore, Cetin, Kolarov (Roma) oraz Musacchio, Biglia, Calhanoglu, Romagnoli (Milan)

Sędzia: Daniele Orsato

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy oba kluby awansują w tym sezonie do europejskich pucharów?