Chorwacja. Damian Kądzior bohaterem. Strzelił zwycięskiego gola dla Dinama (wideo)

Dinamo Zagrzeb pokonało NK Osijek 1:0 po golu Damiana Kądziora w 42. minucie. Dla Polaka był to czwarty gol w tym sezonie chorwackiej ekstraklasy.

Michał Fabian
Damian Kądzior po strzeleniu gola w meczu z NK Osijek YouTube / GNK Dinamo Official TV / Na zdjęciu: Damian Kądzior po strzeleniu gola w meczu z NK Osijek
Na debiut w Lidze Mistrzów Damian Kądzior wciąż musi poczekać. Trener Dinama Zagrzeb Nenad Bjelica stawia za to na Polaka w spotkaniach ligi chorwackiej.

W niedzielę reprezentant Polski wystąpił od początku w meczu u siebie z NK Osijek i zapewnił Dinamu trzy punkty. W 42. minucie goście popełnili szkolny błąd w obronie, pozostawiając bez opieki Bruno Petkovicia. Chorwat zagrał w pole karne do Kądziora, a ten bez problemów umieścił piłkę w siatce.

Był to czwarty gol byłego piłkarza Górnika Zabrze w tym sezonie. Wcześniej trafiał w meczach z Goricą (więcej TUTAJ>>) oraz dwukrotnie z Lokomotivą Zagrzeb.

Dinamo wygrało z Osijekiem 1:0 i nadal jest liderem ekstraklasy w Chorwacji. Wyprzedza o Hajduka Split, ale rozegrało o jeden mecz mniej.