Piast zremisował z Polonią Bytom

W sobotnim meczu kontrolnym rozegranym na stadionie przy ulicy Sokoła w Gliwicach, miejscowy Piast zremisował z Polonią Bytom 2:2. Do przerwy piłkarze Dariusza Fornalaka prowadzili z rywalem 2:1.

Agnieszka Kiołbasa

Dla Piasta było to drugie spotkanie sparingowe w letnim okresie przygotowawczym. W konfrontacji z Piławianką Piława nie zagrali jednak kluczowi piłkarze niebiesko-czerwonych. Tym razem już szkoleniowiec Dariusz Fornalak delegował na plac gry najsilniejszą jedenastkę.

Po pierwszych 45 minutach meczu prowadzili zawodnicy z Gliwic. Wynik rywalizacji w 31 minucie otworzył Kamil Wilczek, który wykorzystał świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego Lumira Sedlacka. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. Zaledwie siedem minut później do wyrównania doprowadził Miroslav Barcik, który wykorzystał błąd czeskiego pomocnika Piastunek. Tuż przed przerwą gliwiczanie ponownie objęli prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Sebastian Olszar.

Po zmianie stron pierwszą groźną akcję przeprowadzili podopieczni Dariusza Fornalaka, ale Jakub Smektała po podaniu Romana Maciejaka strzelił obok bramki. W 58 minucie do wyrównania doprowadziła Polonia. Michał Zieliński zakręcił obrońcami Piasta i bez problemów pokonał Rafała Kwapisza. Jak się później okazało, było to ostatnie trafienie w tej konfrontacji.

Piast Gliwice - Polonia Bytom 2:2 (2:1)
1:0 - Wilczek 31'
1:1 - Barcik 38'
2:1 - Olszar 44'
2:2 - Zielińki 58'

Piast: Szmatuła (46' Kwapisz) - Michniewicz, Glik, Gamla (46' Krzycki), Szary (46' Winiarczyk) - Kaszowski (46' Seweryn), Muszalik (46' Lenartowski), Wilczek (60' Bodzioch), Sedlacek (46' Iwan) - Smektała (60' Mucha), Olszar (46' Maciejak).

Polonia: Małkowski (46' Cebanu) - Basta, Killar, Klepczyński (46' Strugarek), Kotys - Barcik (55' Herman Barrom), Sawała, Grzyb, Radzewicz (46' Tomasik) - Bazik (46' Juszkiewicz), Podstawek (46' Zieliński).

Sędziował: Michał Zając (Sosnowiec).