Liga Mistrzów. Olympique - Benfica: ważne zwycięstwo zespołu z Lyonu

Olympique Lyon wykonał spory krok w kierunku awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów 2019/2020. W spotkaniu 4. kolejki grupy G francuska drużyna pokonała przed własną publicznością Benficę Lizbona 3:1.

Tomasz Rosiński
piłkarze Olympique'u Lyon PAP/EPA / GUILLAUME HORCAJUELO / Na zdjęciu: piłkarze Olympique'u Lyon
Przed dwoma tygodniami Benfica okazała się lepsza od ekipy z Lyonu (2:1). Tym razem podopieczni Rudiego Garcii chcieli się zrewanżować rywalowi z Portugalii i odnieść ważne zwycięstwo w kontekście walki o przepustki do kolejnej fazy LM, co im się udało zrealizować.

Wtorkowa rywalizacja rozpoczęła się znakomicie dla gospodarzy, którzy już w 4. minucie objęli prowadzenie. Wówczas dokładnie z prawego skrzydła dośrodkował Leo Dubois, a celnie główkował Joachim Andersen.

Piłkarze OL mieli przewagę optyczną, którą udokumentowali drugim golem w 33. minucie. Indywidualną szarżą popisał się Houssem Aouar, który dograł piłkę na szósty metr do Memphisa Depaya, a ten huknął nie do obrony.

Tuż po zmianie stron na boisku pojawił się Haris Seferović, który w 76. minucie po znakomitym podaniu od Pizziego zdobył bramkę kontaktową.

Jednak decydujący cios na 60 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry zadał Bertrand Traore, a asystował mu Maxwell Cornet.