Serie A: Bologna FC przegrała z lubianym rywalem. Łukasz Skorupski stracił trzy gole

Łukasz Skorupski nie ma powodu do zadowolenia po wyprawie do Reggio Emilia. Obrońcy robili mu psikusy, a Bologna FC przegrała 1:3 z US Sassuolo na początek 12. kolejki Serie A.

Na zdjęciu:Francesco Caputo PAP/EPA / Elisabetta Baracchi / Na zdjęciu:Francesco Caputo
Łukasz Skorupski skapitulował trzy razy. W pierwszej połowie po strzale z bliska Francesco Caputo. Z jednej strony miał piłkę na dłoni, mógł pokusić się o jej sparowanie, ale trudno o reakcję, kiedy przeciwnik uderza z pięciu metrów. W 68. minucie Jeremie Boga ominął Polaka mocnym strzałem z kilkunastu metrów. Zdumiewająca prędkość pomogła mu wybiec sam na sam z bramkarzem. W 75. minucie ponownie Caputo, który tym razem ominął Skorupskiego uderzeniem z ostrego kąta.

Nie popisali się obrońcy z Bolonii, którzy robili psikusy Skorupskiemu. Pozwalali gospodarzom na strzały z bliska, dali się w banalny sposób ogrywać. Niewiele lepiej było po przeciwnej stronie boiska. Podopieczni Sinisy Mihajlovicia odpowiedzieli tylko jednym golem Riccardo Orsoliniego i mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Neroverdich. Na pocieszenie trafienie Włocha było ciekawe, zdobyte "krzyżakiem".

Dzięki kompletowi punktów US Sassuolo wyprzedziło Bolognę w tabeli. Jest na 11. lokacie. Na dodatek gracze Roberto De Zerbego pokonali niewygodnego przeciwnika po siedmiu meczach, z których pięć przegrali i dwa zremisowali. Z żadnym klubem w elicie Bologna nie miała w ostatnich latach równie korzystnego bilansu. Poprzednio została ograna przez Neroverdich w sierpniu 2015 roku.

US Sassuolo - Bologna FC 3:1 (1:0)
1:0 - Francesco Caputo 34'
2:0 - Jeremie Boga 68'
2:1 - Riccardo Orsolini 70'
3:1 - Francesco Caputo 75'

Sassuolo: Andrea Consigli - Jeremy Toljan, Marlon, Filippo Romagna, Georgios Kyriakopoulos - Manuel Locatelli (78' Mehdi Bourabia), Francesco Magnanelli, Filip Djuricić (61' Hamed Junior Traore) - Domenico Berardi (74' Gregoire Defrel), Francesco Caputo, Jeremie Boga

Bologna: Łukasz Skorupski - Ibrahima Mbaye, Danilo Larangeira, Mattia Bani, Ladislav Krejci - Mattias Svanberg, Gary Medel (61' Blerim Dzemaili), Andrea Poli (83' Jerdy Schouten) - Riccardo Orsolini, Rodrigo Palacio, Andreas Skov Olsen (54' Nicola Sansone)

Żółte kartki: Marlon, Magnanelli (Sassuolo) oraz Medel, Danilo, Bani, Dzemaili, Svanberg, Mbaye (Bologna)