Premier Liga: kolejny gol Grzegorza Krychowiaka i strata punktów Lokomotiwu Moskwa

Grzegorz Krychowiak utrzymuje wysoką formę strzelecką. Tym razem reprezentant Polski zdobył bramkę dla Lokomotiwu Moskwa w starciu z FK Krasnodar (1:1) w 16. kolejce Premier Ligi, ale z powodu kontuzji został zmieniony w przerwie.

Tomasz Rosiński
Grzegorz Krychowiak Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Lokomotiw Moskwa w obliczu wygranej Zenitu Sankt Petersburg z Arsienałem Tuła (1:0) nie mógł sobie pozwolić na stratę punktów w niedzielnej konfrontacji, jeżeli chciał pozostać w realnej walce o mistrzostwo Rosji.

Od startu potyczki lepiej na boisku radzili sobie przyjezdni, którzy co chwila zagrażali bramce moskiewskiej drużyny. Najpierw niecelny strzał oddał Marcus Berg, a później dobrze przymierzył Rusłan Kambołow, lecz piłkę odbił Guilherme.

Nieskuteczność gości zemściła się na nich w 41. minucie. Wówczas w poprzeczkę z rzutu wolnego huknął Aleksiej Miranczuk. Do futbolówki odbitej od aluminium dopadł Krychowiak i z kliku metrów wpakował ją do siatki. To szóste trafienie Polaka w obecnym sezonie rosyjskiej ekstraklasy.

Jednak wicemistrzowie Rosji nie byli w stanie utrzymać swojego prowadzenia do końca pierwszej połowy, bo tuż przed przerwą do remisu doprowadził Berg, któremu asystował Magomed-Shapi Sulejmanow.

Na drugą odsłonę batalii nie wyszedł Grzegorz Krychowiak, który w I części meczu nabawił się urazu.

Po zmianie stron wynik zawodów już nie uległ zmianie i Lokomotiw Moskwa podzielił się punktami z FK Krasnodar, przez co traci już pięć "oczek" do lidera z Sankt Petersburga.