Bundesliga. Media: Robert Lewandowski przejdzie zabieg tuż przed przerwą zimową

Robert Lewandowski przejdzie operację pachwiny tuż przed przerwą zimową w Bundeslidze - przekonują niemieckie media. Polaka czeka dwutygodniowa przerwa w treningach.

Tomasz Skrzypczyński
Robert Lewandowski Getty Images / Sebastian Widmann/Bongarts / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Robert Lewandowski wciąż zadziwia swoją znakomitą skutecznością w obecnym sezonie. W sobotnim hicie Bundesligi Bayern Monachium - Borussia Dortmund Polak strzelił dwa gole a Bawarczycy pokonali rywala aż 4:0.

Dla naszego rodaka były to gole numer 15 i 16 w niemieckiej ekstraklasie. Przy okazji Lewandowski pobił rekord rozgrywek, bo jako pierwszy w historii strzelał bramki w każdym z pierwszych 11 spotkań w sezonie (więcej TUTAJ).

Nie jest jednak tajemnicą, że nasz rodak będzie musiał wkrótce przejść drobną operację pachwiny. Lewandowski przekonuje, że uraz mu nie doskwiera, jednak zabieg jest konieczny.

Po ostatnim spotkaniu Ligi Mistrzów z Olympiakosem (2:0) najlepszy napastnik Bundesligi przyznał, że po operacji będzie czekać go dwutygodniowa przerwa w treningach (więcej TUTAJ).

Po meczu z BVB magazyn "Kicker" zdradził, że znana jest już przybliżona data zabiegu. Według niemieckich dziennikarzy dojdzie do niego tuż przed przerwą zimową w niemieckiej ekstraklasie.

Wychodzi więc na to, że Lewandowski trafi do szpitala w połowie grudnia - ostatni mecz w tym roku Bayern rozegra 21 grudnia (spotkanie z VfL Wolfsburg).