Bundesliga: skromna wygrana Freiburga. Trzy czerwone kartki

W meczu kończącym 12. kolejkę Bundesligi góra Freiburg, który 1:0 pokonał Eintracht. Jedyny gol padł na trzynaście minut przed końcem. Goście spotkanie kończyli w dziewiątkę.

Michał Piegza
Goncalo Paciencia (z lewej) i Philipp Lienhart (z prawej) PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Goncalo Paciencia (z lewej) i Philipp Lienhart (z prawej)
Piłkarze Freiburga 1:0 pokonali Eintracht i awansowali na 4. pozycję w tabeli Bundesligi. Bohaterem gospodarzy był Nils Petersen, który do siatki zespołu z Frankfurtu trafił w 77. minucie. Wówczas goście grali w osłabieniu po czerwonej kartce w doliczonym czasie 1. połowy dla Gelsona Fernandesa.

Eintracht kończył mecz w dziewiątkę. W 96. minucie za z boiska za atak na trenera rywala wyleciał David Abraham. Po kolejnych czterech minutach wyrzucony został rezerwowy zawodnik gospodarzy. Vincenzo Grifo otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę.

SC Freiburg - Eintracht Frankfurt 1:0 (0:0)
1:0 - Nils Petersen 77'

Czerwone kartki: Fernandes (Eintracht) /45+1'. za dwie żółte/, Abraham (Eintracht) /90+6'/, Grifo (Freiburg) /90+10'/.

Freiburg zakończy 2019 rok na ligowym podium?