Oficjalnie: Grzegorz Krychowiak pilnie zabrany do szpitala. Maciej Rybus wypadnie z kadry

Lokomotiw Moskwa potwierdził, że u Grzegorza Krychowiaka zdiagnozowano wstrząśnienie mózgu i w szpitalu przechodzi badania. Z kolei Maciej Rybus nie zagra w eliminacjach Euro 2020.

Robert Czykiel
Grzegorz Krychowiak Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Złe wieści napłynęły z Rosji po meczu Lokomotiw Moskwa - Krasnodar (1:1). Grzegorz Krychowiak nie wyszedł na drugą połowę, a Maciej Rybus wypadł ze składu po rozgrzewce. Rosyjski klub właśnie opublikował oficjalny komunikat na temat urazów Polaków.

Premier Liga: kolejny gol Grzegorza Krychowiaka i strata punktów Lokomotiwu Moskwa >>

"U Krychowiaka zdiagnozowano wstrząśnienie mózgu w wyniku zderzenia z Arim. Grzegorz został pilnie zabrany do szpitala, gdzie podjęto wszelkie niezbędne środki diagnostyczne.

Rybus doznał kontuzji mięśnia uda przed meczem. Niebawem zostanie przeprowadzone dodatkowe badanie, po którym zostanie ustalony termin powrotu. Według personelu medycznego Lokomotiwu jego udział w meczach reprezentacji Polski jest wykluczony" - czytamy w klubowym komunikacie.

Sytuację z niebezpiecznym wejście Ariego można zobaczyć w poniższym filmie. Rosjanin z dużą siłą uderzył naszego pomocnika w tył głowy.

Krychowiak przez kontuzją dał prowadzenie swojej drużynie w 41. minucie. W przerwie został zmieniony przez Antona Miranczuka. Polak odezwał się do kibiców na Instagramie i przekazał dobre wieści.

"Pechowy wynik. Z moim zdrowiem wszystko jest dobrze" - pisze pomocnik.

Jest zatem duża szansa, że "Krycha" ostatecznie przyjedzie na zgrupowanie reprezentacji Polski. W kraju pewnie też pojawi się Rybus, ale jeżeli medycy kadry potwierdzą diagnozę Rosjan, to nie zagra on w ostatnich dwóch meczach eliminacji Euro 2020.

Bundesliga. Media: Robert Lewandowski przejdzie zabieg tuż przed przerwą zimową >>

Biało-Czerwoni już mają zapewniony awans na mistrzostwa Europy. Mecze z Izraelem (16.11) i Słowenią (19.11) będą jednak bardzo ważne, bo możemy sobie zapewnić miejsce w pierwszym koszyku przed losowaniem grup Euro 2020.