Eliminacje Euro U21. Fatalne podsumowanie meczu Polaków. Zobacz koszmarny błąd polskiej defensywy (wideo)

Reprezentacja Polski doznała pierwszej porażki w eliminacjach mistrzostw Europy do lat 21. Podopieczni Czesława Michniewicza ulegli na wyjeździe Bułgarii 0:3. Cieniem na całe spotkanie położył się fatalny błąd z pierwszej połowy.

Mateusz Kozanecki
Błąd polskiej defensywy Materiały prasowe / TVP Sport / Błąd polskiej defensywy
Pierwsze poważne ostrzeżenie polska defensywa otrzymała w 41. minucie. Wtedy po kontrze rywali piłka trafiła w poprzeczkę. Później jednak nie było już tak dobrze dla podopiecznych trenera Czesława Michniewicza.

Po chwili Kamil Pestka wyrzucił piłkę z autu prosto pod nogi rywali. Przejął ją Stanislav Ivanov, który następnie zagrał do Tonislava Yordanova, a ten otworzył wynik spotkania.

Zobacz bramkę na 1:0 dla Bułgarii:

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. W 51. minucie Stanislav Ivanov podwyższył na 2:0, a niedługo później ten sam zawodnik ustalił rezultat na 3:0. To pierwsza porażka Polaków w tegorocznych eliminacjach Euro do lat 21.

Na półmetku rywalizacji liderem grupy 5 jest reprezentacja Rosji, która zgromadziła do tej pory 11 punktów. Biało-Czerwoni zajmują drugie miejsce z jednym "oczkiem" straty. Bezpośredni awans uzyska zwycięzca grupy.

Następny mecz zawodnicy Czesława Michniewicza zagrają 27 marca. Rywalami Biało-Czerwonych będą zamykający tabelę Łotysze. W pierwszym spotkaniu Polacy pokonali ich 1:0.