El. ME U-19: pewne zwycięstwo Polski z Kosowem, awans wciąż realny

Reprezentacja Polski podniosła się po fatalnym starcie turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni pokonali Kosowo 4:1.

Szymon Mierzyński
reprezentacja Polski U-19 Getty Images / Dino Panato / Na zdjęciu: reprezentacja Polski U-19
Na inaugurację drużyna Bartłomieja Zalewskiego uległa 0:3 Walii i przed drugą potyczką była pod ścianą. Udźwignęła jednak presję i zwyciężyła dość pewnie. Wszystko dzięki zabójczej końcówce pierwszej połowy.

Młodzi Polacy zdobyli trzy gole w ciągu kilku minut, a ozdobą rywalizacji było zwłaszcza otwarcie wyniku w wykonaniu Maika Nawrockiego, który trafił do siatki przewrotką.

->Eliminacje Euro 2020: historyczny awans Finlandii

Po dwóch spotkaniach Biało-Czerwoni mają trzy punkty, a na koniec turnieju zmierzą się z Rosją (19.11, godz. 14.00).

Awans do II rundy eliminacyjnej wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz jedna ekipa z trzecich miejsc (pod uwagę brane będą tylko wyniki z pierwszymi dwoma rywalami z danej grupy).

->Eliminacje Euro 2020. Izrael - Polska. Historia wskazuje na zwycięstwo Biało-Czerwonych

Polska U-19 - Kosowo U-19 4:1 (3:0)
1:0 - Maik Nawrocki 40'
2:0 - Maik Nawrocki 42'
3:0 - Bartosz Białek 45+2'
3:1 - Granit Berisha 88'
4:1 - Bartosz Bida 90+3'

Skład Polski U-19: Cezary Miszta - Łukasz Bejger, Maik Nawrocki, Michał Bogacz, Michał Karbownik (63' Filip Dymerski), Szymon Czyż (63' Paweł Gierach), Jakub Kamiński (75' Marcel Wędrychowski), Javier Ajenjo Hyek (81' Mateusz Żukowski), Filip Marchwiński, Nicola Zalewski (75' Bartosz Bida), Bartosz Białek.