Rasistowski skandal w Holandii. Kibice obrażali zawodnika Excelsioru Rotterdam (wideo)

Ahmad Mendes Moreira padł ofiarą rasistów w meczu FC Den Bosch - Excelsior Rotterdam. Sędzia na kilka minut przerwał mecz. Potem Holender uciszył kiboli, strzelając gola ich drużynie.

Robert Czykiel
Ahmad Mendes Moreira z Excelsioru (w środku) YouTube / FOX Sports / Na zdjęciu: Ahmad Mendes Moreira z Excelsioru (w środku)
Mecz FC Den Bosch - Excelsior Rotterdam dostarczył kibicom wielu emocji. Padło sześć bramek, a pojedynek zakończył się wynikiem 3:3. Niestety, piłka nożna zeszła na dalszy plan, a to z powodu rasistowskiego skandalu.

Rasistowskie okrzyki, przerwany mecz i czerwona kartka. Ukraiński hit Szachtar - Dynamo w cieniu skandalu >>

W pewnym momencie kibice gospodarzy zaczęli obrażać Ahmada Mendesa Moreirę. Rasistowskie hasła mocno oburzyły holenderskiego napastnika. Sędzia postanowił opanować sytuację i przerwał mecz.

Koledzy z drużyny pocieszali 24-latka, który był wściekły i rozczarowany. Widać było, że rasistowskie ataki mocno nim wstrząsnęły. Ostatecznie sędzia wznowił mecz, a potem Holender strzelił gola. Świętując bramkę, prowokował tych, którzy wcześniej go obrażali.

"Jestem chory z tego powodu i zmęczony ciągłym oglądaniem takich obrazków. Kiedy to się wreszcie skończy?" - komentował na Twitterze oburzony Memphis Depay.

Serie A. Mario Balotelli: Musiałem zareagować na rasizm. Nie możemy traktować tego jako żartu >>

- Uważacie, że powinniśmy akceptować takie zachowania w 2019 roku? Wolę rozmawiać o meczu, ale jestem po prostu zły i rozczarowany, że coś takiego musiało się wydarzyć - mówił z kolei Moreria.

Mecz ostatecznie udało się dograć do końca. Niesmak jednak pozostał, a wydarzenia ze stadionu w 's-Hertogenbosch obiegły cały świat.