Mecze towarzyskie: Chorwacja męczyła się z Gruzją, zwycięstwo Czarnogóry

Zwycięstwa Chorwacji i Czarnogóry we wtorkowych spotkaniach towarzyskich. W starciu z udziałem wicemistrzów świata przez kilka minut pachniało sensacją.
Szymon Mierzyński
piłkarze reprezentacji Chorwacji Getty Images / Luka Stanzl - Pixsell/MB Media / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Chorwacji

Chorwaci, którzy zakończyli już eliminacje Euro 2020 (wywalczyli bezpośredni awans, wygrywając grupę E), podejmowali Gruzję i to goście otworzyli wynik. Do siatki płaskim strzałem trafił Giorgi Papunaszwili.

Wyrównanie padło już siedem minut później, gdy Guram Kashia fatalnie przeciął dośrodkowanie z rzutu wolnego i strzelił bramkę samobójczą. Triumf gospodarzom zapewnił natomiast uderzeniem głową Ivan Perisić.

W pozostałych meczach Arabia Saudyjska zremisowała bezbramkowo z Paragwajem, a Czarnogóra pokonała u siebie Białoruś 2:0.

Arabia Saudyjska - Paragwaj 0:0

Chorwacja - Gruzja 2:1 (1:1)
0:1 - Giorgi Aburjania 18'
1:1 - Guram Kashia (sam.) 25'
2:1 - Ivan Perisić 53'

W podstawowym składzie reprezentacji Gruzji pojawił się Walerian Gwilia (Legia Warszawa), który przebywał na boisku do 83. minuty.

Czarnogóra - Białoruś 2:0 (2:0)
1:0 - Stefan Mugosa 8'
2:0 - Sead Haksabanović 13'

W podstawowym składzie reprezentacji Czarnogóry pojawił się Marko Vesović (Legia Warszawa), który wystąpił w pełnym wymiarze czasowym.

Czy Chorwacja dojdzie do finału Euro 2020?