El. ME U-19: klęska Polski z Rosją i koniec marzeń o mistrzostwach

Koniec marzeń reprezentacji Polski U-19 o udziale w mistrzostwach Europy. Na finiszu turnieju eliminacyjnego podopieczni Bartłomieja Zalewskiego przegrali z Rosją aż 0:4.

Szymon Mierzyński
reprezentacja Polski U-19 Getty Images / Dino Panato / Na zdjęciu: reprezentacja Polski U-19
Przed tą potyczką Biało-Czerwoni zajmowali 2. miejsce w swojej grupie i do jego zachowania wystarczył im remis. Celu jednak nie zrealizowali, a jak pokazało 90 minut, nie byli w stanie nawiązać walki.

Rosjanie już do przerwy prowadzili różnicą dwóch goli, po zmianie stron dorzucili kolejne dwa i odnieśli w ten sposób pierwsze, za to bardzo efektowne zwycięstwo w turnieju. Ten wynik - w połączeniu z dwoma wcześniejszymi remisami - pozwolił im zakończyć zmagania jako wicelider i przejść dalej.

Awans do II rundy eliminacyjnej wywalczyły po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy oraz jedna ekipa z trzecich miejsc (pod uwagę brane są tylko wyniki z pierwszymi dwoma rywalami z danej grupy).

Biało-Czerwoni przegrali zarówno z Walią, jak i Rosją, więc na kwalifikację z 3. pozycji nie mają szans.

->Eliminacje Euro 2020: Polska - Słowenia. Na zwycięstwo czekamy 15 lat

Polska U-19 - Rosja U-19 0:4 (0:2)
0:1 - Kirył Kosariew 20'
0:2 - Ilja Wachanija 37'
0:3 - Edgar Sewikjan 50'
0:4 - Igor Szkolik 66'

Skład Polski U-19: Cezary Miszta - Łukasz Bejger (81' Filip Dymerski), Maik Nawrocki, Michał Bogacz, Michał Karbownik, Szymon Czyż (87' Bartłomiej Mruk), Jakub Kamiński, Javier Ajenjo Hyek (61' Marcel Wędrychowski), Filip Marchwiński (81' Mateusz Żukowski), Nicola Zalewski (61' Bartosz Białek), Bartosz Bida.

->Eliminacje Euro 2020. Polska - Słowenia. Sebastian Mila: Jerzy Brzęczek nie szuka splendoru