Ligue 1: argentyńskie gole i gładka wygrana Paris Saint-Germain. Neymar wrócił na boisko

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Mauro Icardi
PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Mauro Icardi

Paris Saint-Germain zagra we wtorek z Realem Madryt. Przetarcie nie było wymagające. Mistrz Francji ograł spokojnie 2:0 Lille OSC w Ligue 1.

W tym artykule dowiesz się o:

Gracze Paris Saint-Germain przebywali z piłką prawie nieustannie na połowie przeciwnika i gol był kwestią czasu. Prowadzenie 1:0 stołecznej drużynie dał Mauro Icardi w 17. minucie. To było klasyczne trafienie Argentyńczyka, z bliska, do pustej bramki. Napastnik wypożyczony z Interu był w odpowiednim miejscu po płaskim dośrodkowaniu Idrissy Gueye.

W jedenastce Thomasa Tuchela znalazł się Neymar. Brazylijczyk nie występował w klubie od 5 października. Po jego przyspieszeniu w 31. minucie piłka przeszła jeszcze przez Juliana Draxlera do Angela Di Marii. Doświadczony piłkarz huknął z ostrego kąta na 2:0.

W Paryżu doszło do konfrontacji drużyn z górnej połowy Ligue 1 i przedstawicieli francuskiego futbolu w Lidze Mistrzów. Można się było spodziewać ciekawszego starcia, tymczasem to co robili na boisku goście, było pokazem bezradności. Keylor Navas trochę pobronił, ale trudniejsze egzaminy przechodził w meczu z ostatnim Dijon niż tym z Lille.

Lille grało pięcioma obrońcami. W przerwie nie zmieniło nic w swoim ustawieniu, ale przynajmniej przesunęło wyżej formacje. Goście nie potrafili zaatakować, gospodarzom przestało się chcieć, dlatego w kwadransie po przerwie najgłośniejsza wrzawa podniosła się, kiedy rozpoczął rozgrzewkę Kylian Mbappe. Francuz w 65. minucie zmienił Neymara, a tradycyjnie szorstko żegnany Brazylijczyk zszedł prosto do szatni.

Szanse na powiększenie przewagi PSG miał przede wszystkim Julian Draxler, ale przodował w marnowaniu sytuacji podbramkowych. Raz chybił Mauro Icardi, którego w 78. minucie zmienił Edinson Cavani. Karę mógł wymierzyć gospodarzom Loic Remy, ale ze świetnej pozycji strzelił anemicznie w Keylora Navasa.

Drużyna z Paryża jest niezagrożona na szczycie tabeli Ligue 1. Jej bilans w tym sezonie to 11 zwycięstw i trzy porażki. Wicelider Olympique Marsylia ma 11 punktów mniej. We wtorek konfrontacja mistrza Francji z Realem Madryt na Estadio Santiago Bernabeu.

Paris Saint-Germain - Lille OSC 2:0 (2:0) 1:0 - Mauro Icardi 17' 2:0 - Angel Di Maria 31'

PSG: Keylor Navas - Thomas Meunier (65' Colin Dagba), Thiago Silva, Presnel Kimpembe, Juan Bernat - Idrissa Gueye, Marquinhos, Julian Draxler - Angel Di Maria, Mauro Icardi (78' Edinson Cavani), Neymar (65' Kylian Mbappe)

Lille: Mike Maignan - Mehmet Zeki Celik, Tiago Djalo, Jose Fonte, Gabriel, Reinildo Mandava - Benjamin Andre (79' Yusuf Yazici), Boubakary Soumare, Xeka (61' Renato Sanches) - Luiz Araujo, Jonathan Ikone (70' Loic Remy)

Żółte kartki: Kimpembe, Meunier (PSG)

Sędzia: Willy Delajod

Czy Paris Saint-Germain wygra mecz z Realem Madryt w Lidze Mistrzów?