PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin na szczycie. Awans Korony Kielce i Lechii Gdańsk. Zobacz tabelę ligi

Pogoń Szczecin, Korona Kielce i Lechia Gdańsk wykorzystały atut własnego boiska i poprawiły swoją sytuację w tabeli. Drużyna znad Odry wróciła na pozycję lidera PKO Ekstraklasy.

piłkarz Pogoni Szczecin Sebastian Kowalczyk (w środku) i Michał Karbownik (z lewej) z Legii Warszawa PAP / Marcin Bielecki / Na zdjęciu: piłkarz Pogoni Szczecin Sebastian Kowalczyk (w środku) i Michał Karbownik (z lewej) z Legii Warszawa
Po wysokiej porażce Piasta Gliwice w Poznaniu obie drużyny grające w Szczecinie mogły objąć prowadzenie w PKO Ekstraklasie. Pogoń wygrała 3:1 z Legią Warszawa i ponownie jest na pierwszym miejscu w tabeli. Drużyna trenowana przez Kostę Runjaicia ma dwa punkty przewagi nad wiceliderem ze stolicy Polski.

Korona Kielce zagrała na własnym stadionie z Rakowem Częstochowa i przystąpiła do tego meczu z myślą o opuszczeniu strefy spadkowej. Złocisto-krwiści ruszyli do ataku od pierwszych minut i stopniowo powiększali prowadzenie do stanu 3:0. Korona przeskoczyła na 13. miejsce i czeka na odpowiedź Arki Gdynia, która w niedzielę zmierzy się z Jagiellonią na wyjeździe. Raków jest jedenasty.

Lechia Gdańsk odniosła pierwsze ligowe zwycięstwo od 28 września. W poprzednich pięciu spotkaniach posiadacz Pucharu Polski zdobył tylko dwa z możliwych 15 punktów. W sobotę zagrał skutecznie i choć jako pierwszy stracił gola, to wygrał 3:1 z ŁKS-em Łódź. Lechia przesunęła się na siódme miejsce w górnej połowie tabeli, a beniaminek jest ostatni.

16. kolejka PKO Ekstraklasy:

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 3:1 (1:0)
1:0 - Adam Buksa 37'
2:0 - Srdjan Spiridonović 67'
3:0 - Adam Buksa (k.) 74'
3:1 - Jarosław Niezgoda 82'

Korona Kielce - Raków Częstochowa 3:0 (2:0)
1:0 - Kamil Piątkowski (sam.) 4'
2:0 - Adnan Kovacević (k.) 26'
3:0 - Erik Pacinda 82'

Lechia Gdańsk - ŁKS Łódź 3:1 (2:1) 0:1 - Jan Sobociński 10' 1:1 - Lukas Haraslin 23' 2:1 - Flavio Paixao 29' 3:1 - Flavio Paixao 50'