Serie A. Atalanta - Juventus. "Świetny występ pod presją rywala". Wysokie noty Wojciecha Szczęsnego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / FOTO MOSCA / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
Newspix / FOTO MOSCA / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny

Media wysoko oceniły występ Wojciecha Szczęsnego w meczu Serie A z Atalantą Bergamo (3:1). Polski bramkarz był wyróżniającym się zawodnikiem tego spotkania.

Juventus Turyn pokonał Atalantę Bergamo (3:1) w sobotnim spotkaniu 13. kolejki Serie A. Do 74. minuty meczu w Bergamo Juve przegrywało (0:1), ale gole Gonzalo Higuaina (dwie bramki) i Paulo Dybali zapewniły Starej Damie trzy punkty (WIĘCEJ TUTAJ).

Z bardzo dobrej strony na Gewiss Stadium pokazał się Wojciech Szczęsny, który za swój występ zebrał bardzo dobre noty. W 23. minucie pojedynku reprezentant Polski kapitalnie obronił strzał głową Mario Pasalicia. Szczęsny mógł też liczyć na szczęście, kiedy Musa Barrow z 11 metrów trafił w poprzeczkę.

"W pierwszej połowie popisał się wyjątkową obroną i utrzymał Juventus w grze. Na tym samym poziomie zagrał w drugich 45 minutach. Nie mógł nic zrobić przy golu dla Atalanty. Zaliczył świetny występ, będąc cały czas pod dużą presją rywala" - tak grę naszego bramkarza podsumował serwis juvefc.com.

Nota "7,5" (w skali od 1-10, gdzie "10" to klasa światowa) dla Szczęsnego jest drugim wynikiem w ekipie mistrzów Włoch. Wyżej został oceniony tylko strzelec dwóch bramek - Higuain.

ZOBACZ: Transfery. "Cristiano Ronaldo planuje odejść z Juventusu". Jedną z opcji jest powrót do Manchesteru United >>

Ocenę "8,0" za mecz z Atalantą przyznali Polakowi dziennikarze portalu whoscored.com. Ich zdaniem, na lepsze noty w Juventusie zasłużyli tylko Higuain i Dybala - odpowiednio "8,9" i "8,5". "Siódemkę" - podobnie jak Dybala - Szczęsny otrzymał od serwisu internetowego 90min.com. Najlepszym zawodnikiem meczu uznano Higuaina - "8".

Dziennikarze włoskiej edycji Eurosportu też wystawili bramkarzowi Juve notę "7". "Wspaniała parada przy strzale Pasalicia w pierwszej połowie i wiele ważnych interwencji w całym meczu - podsumowano występ kadrowicza Jerzego Brzęczka.