Liga Mistrzów. Crvena Zvezda - Bayern. Robert Lewandowski mówi o swoim nałogu. "Uzależniony od bramek"

Robert Lewandowski się nie zatrzymuje. W starciu LM przeciwko Crvenej Zveździe Belgrad strzelił dla Bayernu Monachium cztery gole. Po meczu w mediach społecznościowych napisał o swoim nałogu. Polak jest uzależniony od bramek.

Łukasz Witczyk
Robert Lewandowski (w środku) Getty Images / Srdjan Stevanovic / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (w środku)
"Muszę to wyznać. Jestem uzależniony od strzelania bramek" - napisał na Instagramie Robert Lewandowski i dołączył zdjęcie, na którym pokazuje, że w Belgradzie czterokrotnie pokonał bramkarza rywali. Zrobił to dokładnie w 14 minut i 31 sekund, dzięki czemu ustanowił nowy rekord Liga Mistrzów. Nikt nigdy wcześniej nie dokonał tego tak szybko.

Polak w tym sezonie imponuje formą. W Belgradzie swój koncert rozpoczął w 53. minucie. Dla defensywy rywali był nie do zatrzymania. Zespół mistrzów Serbii odetchnął, gdy w 77. minucie reprezentant Polski został zmieniony i opuścił boisko.

Lewandowski jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów sezonu 2019/2020. Jego dorobek jest imponujący. W pięciu spotkaniach strzelił dziesięć goli. To niemal połowa wszystkich bramek zdobytych przez Bayern w tych rozgrywkach. Bawarczycy legitymują się bilansem 21:4.

Łączny dorobek Polaka we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie to 27 goli w 20 meczach. Żaden inny napastnik na świecie nie może pochwalić się taką skutecznością, jak Lewandowski.

Zobacz także: Liga Mistrzów. Robert Lewandowski ściga Raula. Polak na piątym miejscu w klasyfikacji wszech czasów Liga Mistrzów: Robert Lewandowski przeszedł do historii. Pobił kolejny rekord! ZOBACZ WIDEO Mateusz Borek: Lewandowski powinien wrócić do Polski i powiedzieć "Teraz ja wam pokażę jak się szkoli"
Czy Robert Lewandowski zostanie królem strzelców Ligi Mistrzów?