Liga Mistrzów. Crvena Zvezda - Bayern. Twitterowy wpis Serbów robi furorę. "Najlepsza rzecz, jaka się wydarzyła"

Crvena Zvezda Belgrad w meczu LM przegrała z Bayernem Monachium 0:6, a Robert Lewandowski strzelił cztery bramki. Mistrzowie Serbii na Twitterze z dystansem podeszli do zmiany polskiego napastnika.
Łukasz Witczyk
Robert Lewandowski Getty Images / Lars Baron/Bongarts / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

W ciągu czternastu minut drugiej połowy Robert Lewandowski strzelił dla Bayernu Monachium cztery bramki. Był nie do zatrzymania przez defensywę Crvenej Zvezdy Belgrad. Swój koncert polski napastnik rozpoczął w 53. minucie. Dzięki temu piłkarz Bayernu awansował na pozycję lidera klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów.

Z dystansem na popis Lewandowskiego zareagowali administratorzy twitterowego konta belgradzkiego klubu. Ich wpisy zrobiły furorę w sieci. Zwłaszcza ten z 77. minuty, gdy poinformowano o zmianie Lewandowskiego, przypadł internautom do gustu.

"Robert Lewandowski zmieniony. To zdecydowanie najlepsza rzecz, jaka wydarzyła się w tej połowie" - napisano na Twitterze. Gdy Polak opuszczał boisko, Bayern prowadził w Belgradzie aż 5:0. Pod wpisem pojawiła się lawina komentarzy użytkowników portalu społecznościowego.

Lewandowski ustanowił kolejny rekord LM. Na zdobycie czterech bramek potrzebował dokładnie 14 minut i 31 sekund. Nigdy wcześniej żaden piłkarz nie dokonał tego tak szybko w meczach najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywek.

Bayern wygrał 6:0 i jest liderem grupy B Ligi Mistrzów. W pięciu meczach monachijczycy zdobyli komplet 15 punktów.

Liga Mistrzów: Robert Lewandowski przeszedł do historii. Pobił kolejny rekord!

Czy Bayern Monachium wygra Ligę Mistrzów?