KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

PKO Ekstraklasa. Partnerki kiboli z grupy przestępczej "Sharksów" wciąż zatrudnione w TS Wisła

W styczniu i lutym tego roku TS Wisła podpisała umowy z trzema partnerkami członków grupy przestępczej "Sharks". Obecnie kobiety przebywają na zwolnieniach lekarskich.
Igor Kubiak
Igor Kubiak
stadion Wisły Kraków WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: stadion Wisły Kraków

Partnerki kiboli "Sharksów", którzy mają na swoim koncie wyroki za wybryki stadionowe i handel narkotykami, zostały zatrudnione w Towarzystwie Sportowym Wisła na początku roku. Pracują w administracji i sklepie klubowym. O całej sprawie poinformowała "Gazeta Krakowska". Aktualny prezes towarzystwa, Rafał Wisłocki, pewne nieścisłości odkrył dopiero w czerwcu.

- Z innymi członkami zarządu TS-u podzieliliśmy się obowiązkami i mówiąc wprost, nie miałem wiedzy, że te panie zostały w klubie zatrudnione. Na żadnej z umów o pracę zawartych z nimi nie ma mojego podpisu - mówi prezes TS Wisła na łamach "Gazety Krakowskiej".

Okazuje się, że problem jest jeszcze poważniejszy. W TS Wisła, które zatrudnia ok. 170 pracowników, jest więcej osób, mogących mieć "nieodpowiednie powiązania". Jak zapewnił Wisłocki, trzy umowy o pracę zostały już rozwiązanie. W przypadku wspomnianych partnerek kiboli jest to na razie niemożliwe, ponieważ od czerwca przebywają na zwolnieniach lekarskich.

Dodatkowo TS Wisła nie współpracuje już z firmą sprzątającą, która należała do partnerki przebywającego w areszcie Damiana D. - byłego członka zarządu TS Wisła i wiceprezesa Wisły Kraków.

Nie jest tajemnicą, że przy Reymonta 22 trwa konflikt między dwoma podmiotami. TS Wisła, które jest formalnym właścicielem działającej w ramach Wisły SA piłkarskiej sekcji, i faktycznie kierujący piłkarską Wisłą Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdżyński i Jarosław Królewski nie potrafią znaleźć satysfakcjonującego obie strony kompromisu.

Czytaj teżPKO Ekstraklasa. Zbigniew Boniek zabrał głos ws. przyszłości Wisły Kraków. "TS powinno się rozwiązać"

Czytaj teżPKO Ekstraklasa. Tomasz Jażdżyński: W czerwcu pożyczyliśmy Wiśle Kraków 0,5 mln zł

ZOBACZ WIDEO: "Druga Połowa". Dziwne zmiany Brzęczka w meczu z Izraelem. "Nie rozumiem o co mu chodziło"

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×