Bundesliga. Borussia M'gladbach liderem, Werder wygrał w Wolfsburgu

W niedzielnych spotkaniach 13. kolejki Bundesligi padło aż jedenaście bramek. Borussia M'gladbach wygrała z SC Freiburg 4:2, a Werder Brema pokonał VfL Wolfsburg 3:2.

Łukasz Witczyk
piłkarze Borussii M'gladbach PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL / Na zdjęciu: piłkarze Borussii M'gladbach
Borussia M'gladbach obroniła pozycję lidera Bundesligi. Zespół ten zmierzył się z rewelacją rozgrywek, SC Freiburg. Już początek spotkania dostarczył wielu emocji. W 3. minucie gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Marcusa Thurama, a po chwili wyrównał Jonathan Schmid. W pierwszej połowie więcej bramek już nie padło.

Drugą część gry od mocnego uderzenia rozpoczęli piłkarze Borussii. Breel Embolo tuż po wznowieniu gry pokonał bramkarza zespołu z Fryburga, a po chwili prowadzenie gospodarzy podwyższył Patrick Herrmann. SC Freiburg potrafiło odpowiedzieć jedynie trafieniem Lucasa Holera. Gości dobił jeszcze Embolo, który był najlepszym zawodnikiem wygranego przez Borussię 4:2 spotkania.

Wiele emocji było też w starciu pomiędzy VfL Wolfsburg i Werderem Brema. Goście w 13. minucie wyszli na prowadzenie po golu Milota Rashicy z rzutu karnego. Wilki zdołały doprowadzić do wyrównania po trafieniu Wouta Weghorsta, ale po chwili znów przegrywały. Gola dla Werderu zdobył Leonardo Bittencourt.

W drugiej połowie miejscowi robili wszystko, by odrobić straty i udało im się to w 73. minucie. Dokonał tego William. Jednak to Rashica był najjaśniejszą postacią tego meczu i w końcówce dał Werderowi triumf.