Ligue 1. Udany powrót Kamila Glika i ważne zwycięstwo AS Monaco

Kamil Glik wrócił do składu AS Monaco po pauzie spowodowanej kontuzją. Z reprezentantem Polski na boisku zespół z Księstwa pokonał na wyjeździe Touolouse FC (2:1) i powiększył przewagę nad strefą spadkową do sześciu punktów.

Maciej Kmita
Max Gradel oraz Tiemoue Bakayoko Getty Images / Tim Clayton/Corbis / Na zdjęciu: Max Gradel oraz Tiemoue Bakayoko
Kamil Glik nie zagrał w ostatnim meczu z Bordeaux (1:2) z powodu złamania nosa, którego doznał w meczu eliminacji Euro 2020 ze Słowenią (3:2). W środę reprezentant Polski pojawił się na boisku i grając w specjalnej masce ochronnej, skutecznie kierował defensywą swojego zespołu.

Polak nie mógł opuścić spotkania z zamykającym tabelę Toulouse, bo dla Monaco środowy mecz miał duży ciężar gatunkowy. Strata punktów w Tuluzie ściągnęłaby zespół Glika z powrotem w kierunku strefy spadkowej.

Mecz doskonale rozpoczął się dla gości z Monako. Już w 3, minucie Mathieu Goncalves sfaulował w swoim polu karnym Jeana Augustina, a "11" na gola zamienił Wissam Ben Yedder. Drużyna Glika nie potrafiła jednak utrzymać prowadzenia - tuż przed przerwą z rzutu karnego wyrównał Yaya Sanogo.

Glik nie mógł pogodzić się z decyzją sędziego, który uznał, że Fode Ballo sfaulował Marka Gradela i za protesty Polak został ukarany żółtą kartką. W drugiej połowie goście długo bili głową w mur, ale w 84. minucie dopięli swego. za sprawą Gelsona Martinsa.

Czytaj również -> Puchar Włoch: dobre występy Cionka i Recy

Dzięki tej wygranej Monaco wskoczyło na 13. miejsce w tabeli Ligue 1 i odskoczyło od strefy spadkowej na sześć punktów. Do tego drużyna Glika ma do rozegrania jedno spotkanie więcej od sąsiadów z tabeli.

Inny środowy mecz Amiens SC - Stade Reims został przełożony z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych.