Puchar Włoch: SPAL - Lecce. Pogrom w Ferrarze. Thiago Cionek strzelił gola, Arkadiusz Reca asystował

Reprezentanci Polski wydatnie pomogli SPAL-owi wyeliminować US Lecce z Pucharu Włoch. W wygranym 5:1 meczu Thiago Cionek strzelił gola, a Arkadiusz Reca asystował.

Piłkarze SPAL Drugi od prawej Thiago Cionek Getty Images / Mario Carlini / Iguana Press / Na zdjęciu: Piłkarze SPAL. Drugi od prawej Thiago Cionek
SPAL ma w tym sezonie dużo zmartwień, więc w środę jego piłkarze poprawili sobie samopoczucie. Drużyna Leonardo Sempliciego nie potrafi przełożyć fragmentów dobrej gry w punktowanie. W ostatnich pięciu meczach w lidze włoskiej dwa razy zremisowała i poniosła trzy porażki. W tabeli jest przedostatnia, nie ma mniej bramkostrzelnej drużyny od niej. Jednokrotny finalista Pucharu Włoch miał szansę na przerwanie pasma niepowodzeń w starciu z Lecce. Zrobił to, na dodatek wygrał efektownie.

Już po pierwszej połowie było 4:0. Przy drugim trafieniu asystował Arkadiusz Reca i był to pierwszy jego taki wyrazisty akcent w ofensywie na włoskich boiskach. Reprezentant Polski przeprowadził rajd na lewym skrzydle, a jego przytomne podanie wykorzystał Alberto Paloschi. W 45. minucie w polu karnym Lecce znalazł się Thiago Cionek, przyczaił się między obrońcami i główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Mecz zakończył się rezultatem 5:1.

Do małej niespodzianki doszło w Reggio Emilia, gdzie drugoligowa AC Perugia Calcio wygrała 2:1 z US Sassuolo.