Puchar Włoch. Udinese - Bologna. Łukasz Teodorczyk zaliczył pełny występ. Polak najsłabszy w swojej drużynie

W środowym meczu Pucharu Włoch Udinese Calcio pokonało na własnym boisku Bolognę 4:0. Po raz pierwszy w tym sezonie Łukasz Teodorczyk spędził na murawie pełnych 90 minut, został jednak kiepsko oceniony za swój występ.

Mateusz Kozanecki
Łukasz Teodoroczyk Getty Images / Alessandro Sabattini / Na zdjęciu: Łukasz Teodoroczyk
Łukasz Teodorczyk nie może przekonać do siebie trenera Luki Gottiego. Polak regularnie siada na ławce rezerwowych, a jeżeli pojawia się na boisku - to zaledwie na kilka minut w końcówce. Ostatni pełny występ zaliczył 26 maja na wyjeździe z Cagliari Calcio.

W środę Udinese Calcio grało w Pucharze Włoch z Bologna FC. Gospodarze zwyciężyli 4:0, a bramki zdobyli Antonin Barak, Sebastian De Maio, Rolando Mandragora i Kevin Lasagna. Teodorczyk - zdaniem włoskich mediów - zaliczył słaby występ.

"Zbyt ociężały w prowadzeniu piłki. Nie wykorzystał w pełni szansy, którą wypracował mu trener Luka Gotti" - ocenili występ Polaka dziennikarze portalu calciomercato.com, przyznając mu notę 6 (w skali 1-10).

Również "szóstkę" przyznał mu portal tuttomercatoweb.com. "Miał okazję, aby zapewnić sobie satysfakcję tego chłodnego grudniowego dnia, ale nie zapisał na swoim koncie pierwszego gola w sezonie. Scenę zajął jego klubowy kolega, Kevin Lasagna" - czytamy w uzasadnieniu.

Najbardziej surowi w ocenie Łukasza Teodorczyka byli dziennikarze "La Gazetta dello Sport". 28-latek był jedynym graczem Udinese Calcio, który otrzymał od nich notę 5,5. Ich zdaniem był najsłabszym zawodnikiem na boisku.

Teodorczyk trafił do Udinese latem 2018 roku. W tym czasie tylko dwa razy otrzymał szansę gry przez pełnych 90 minut. Jedyną bramkę w barwach tego zespołu strzelił 17 lutego 2019 roku. Wszedł na boisko w 82. minucie, a po chwili zmarnował rzut karny, po czym poprawił się i trafił do bramki rywali, przesądzając o wygranej nad Chievo Werona (1:0).

Serie A. Oburzenie po okładce "Corriere dello Sport". Lukaku, Smalling i "Black Friday"

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Łukasz Teodorczyk powinien otrzymać więcej szans gry w Udinese?