Premier League. Arsenal FC - Brighton and Hove Albion: dramat Kanonierów trwa

Arsenal FC bez zwycięstwa w dziewiątym meczu z rzędu biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Tym razem podopieczni Fredrika Ljungberga w 15. kolejce Premier League przegrali przed własną publicznością z Brighton and Hove Albion (1:2).

Tomasz Rosiński
Alexandre Lacazette (z lewej) i Dale Stephens (z prawej) PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: Alexandre Lacazette (z lewej) i Dale Stephens (z prawej)
Zarówno Arsenal, jak i Brighton w ostatnim czasie nie zachwycały. Dlatego też trudno było wskazać faworyta czwartkowej konfrontacji w Londynie, chociaż odrobinę więcej szans na zwycięstwo dawano gospodarzom.

Od początku rywalizacji lepiej prezentowali się przyjezdni, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, częściej gościli pod polem karnym Kanonierów i co chwila oddawali groźne strzały na bramkę.

Sporo pracy miał Bernd Leno, który skutecznie interweniował po uderzeniach Neala Maupay'a oraz Davy'ego Proppera. Jednak w 36. minucie Niemiec był bezradny. Wówczas po rzucie rożnym piłka szczęśliwie trafiła pod nogi Adama Webstera, a ten z kilku metrów wpakował ją do siatki.

Dość szybko mogli odpowiedzieć londyńczycy, gdyż celnie z kilku metrów po dośrodkowaniu Pierre'a-Emericka Aubameyang'a główkował Joseph Willock, ale piłkę na korner odbił Mathew Ryan. Ostatecznie wynik przed przerwą już nie uległ zmianie.

Od startu drugiej odsłony potyczki mocno do przodu ruszyli zawodnicy Arsenalu FC, którzy dopięli swego w 50. minucie. Wtedy to dokładnie z kornera dośrodkował Mesut Oezil, natomiast Alexandre Lacazette głową skierował futbolówkę do bramki.

Wydawało się, że Kanonierzy pójdą za ciosem, ale tak się nie stało. Bierność rywala wykorzystał zespół z Brighton, który w 80. minucie znów wygrywał po celnej główce w wykonaniu Neal'a Maupay'a. Asystę przy tym golu zaliczył Aaron Mooy.

Już do końca batalii obraz gry nie uległ zmianie i porażka podopiecznych trenera Ljungberga stała się faktem.

Premier League, 15. kolejka:

Arsenal FC - Brighton and Hove Albion 1:2 (0:1)
0:1 - Adam Webster 36'
1:1 - Alexandre Lacazette 50'
1:2 - Neal Maupay 80'

Arsenal FC: Bernd Leno - Hector Bellerin, Sokratis Papastathopoulos, David Luiz, Sead Kolasinac (73' Kieran Tierney) - Granit Xhaka, Lucas Torreira - Pierre-Emerick Aubameyang, Joe Willock (46' Nicolas Pepe), Mesut Oezil - Alexandre Lacazette (77' Gabriel Martinelli).

Brighton and Hove Albion: Mathew Ryan - Adam Webster, Lewis Dunk, Dale Stephens - Steven Alzate (88' Shane Duffy), Davy Propper, Aaron Mooy, Dan Burn - Pascal Gross (80' Leandro Trossard), Neal Maupay, Aaron Connolly (76' Martin Montoya).

Żółte kartki: Hector Bellerin, David Luiz, Sokratis Papastathopoulos (Arsenal FC) oraz Pascal Gross (Brighton and Hove Albion).

Sędziował: Graham Scott.

***

Sheffield United - Newcastle United 0:2 (0:1) 0:1 - Allan Saint-Maximin 15' 0:2 - Jonjo Shelvey 70'