Bundesliga: kryzys trwa. Eintracht Frankfurt uratował remis

Eintracht Frankfurt był blisko czwartej z rzędu przegranej w Bundeslidze. Zespół ten uratował remis w starciu z Herthą Berlin (2:2), choć przegrywał już dwoma bramkami.

Łukasz Witczyk
Daichi Kamada (w środku) oraz Ondrej Duda (z lewej) PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Daichi Kamada (w środku) oraz Ondrej Duda (z lewej)
W trzech ostatnich meczach Eintracht Frankfurt musiał uznawać wyższość rywali i wypadł z ligowej czołówki. Długo zanosiło się na to, że zła seria będzie trwać o tydzień dłużej. Gospodarze przegrywali już 0:2, ale zdołali odwrócić losy spotkania i uratować jeden punkt.

W 30. minucie Hertha Berlin objęła prowadzenie. Marko Grujić wypuścił w pole karne Dodiego Lukebakio, a ten strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza rywali. Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie gości. Ekipa ze stolicy Niemiec wynik podwyższyła w 63. minucie, gdy po rozegraniu rzutu wolnego piłka trafiła do Grujicia. Ten z najbliższej odległości wpakował ją do siatki.

Sygnał do odrabiania strat gospodarzom dał Martin Hinteregger. Po chwili to on po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył kontaktowego gola. Eintracht rzucił się do ataków i w końcówce uratował remis za sprawą trafienia Sebastiana Rode.

Eintracht Frankfurt - Hertha Berlin 2:2 (0:1) 0:1 - Dodi Lukebakio 30' 0:2 - Marko Grujić 63' 1:2 - Martin Hinteregger 65' 2:2 - Sebastian Rode 86'