La Liga. Barcelona - Mallorca. Hat trick Messiego, cudowny gol piętą Suareza, asysta bramkarza

Efektowne zwycięstwo Barcelony. Mistrzowie Hiszpanii 5:2 pokonali beniaminka La Liga Mallorcę. Trzy gole zdobył Leo Messi, trafienie piętą zaliczył Luis Suarez.

Michał Piegza
Na zdjęciu od lewej: Luis Suarez, Antoine Griezmann i Lionel Messi PAP/EPA / TONI ALBIR / Na zdjęciu od lewej: Luis Suarez, Antoine Griezmann i Lionel Messi
Po wygranej Realu Barcelona musiała odrabiać straty do Królewskich. Rywal teoretycznie łatwy do ogrania, walcząca o ligowy byt Mallorca. Jednak wspomniany zespół z Madrytu przegrał właśnie z beniaminkiem.

Mistrzowie Hiszpanii szybko zapewnili sobie komfort. W 7. minucie Marc-Andre ter Stegen wybijał piłkę z piątego metra. Zagrał w kierunku środka pola. Futbolówka minęła obrońcę, przyjął ją Antoine Griezmann i w sytuacji sam na sam uderzył podcinką ponad bramkarzem.

Gospodarze grali na dużym luzie i w 17. minucie podwyższyli wynik. Griezmann przed polem karnym zagrał do Lionela Messiego, a ten uderzył mocno i do tego niemal w samo okienko bramki gości.

Prowadząc 2:0 mistrzowie Hiszpanii wciąż atakowali. Kolejne gole dla Barcelony wydawały się być kwestią czasu. W 28. minucie blisko szczęścia był Luis Suarez, trafił jednak w słupek. Siedem minut później kontakt bramkowy niespodziewanie złapali goście. Prostopadłe zagranie w pole karne do Ante Budimira, którego strzał z siedmiu metrów po nodze obrońcy wpadł do bramki.

Riposta Katalończyków nadeszła po sześciu minutach. Ponownie pokazał się Messi. Argentyńczyk otrzymał piłkę od Ivana Rakiticia i uderzył z ok. 17 metrów nie do obrony. Dwie minuty później padł cudnej urody gol Suareza. Urugwajczyk uderzył piętą z ok. 8 metrów. Fenomenalny strzał zatrzymał się dopiero w bramce. Gol niezbyt często spotykany, o którym będzie się jeszcze długo mówiło.

W drugiej połowie Barcelona oszczędzała siły. Gospodarze mieli mecz pod kontrolą i nie kwapili się do szybkiego ataku. Kilka szans zmarnował Suarez, który z pola karnego notorycznie uderzał wprost w Manolo Reinę.

Skuteczniejsi byli goście. Pomógł im w tym jednak ter Stegen, który w 64. minucie nie popisał się po dośrodkowaniu Frana Gameza. Okazję wykorzystał Budimir, głową wbijając piłkę do bramki.

Trzynaście minut przed końcem Mallorca mogła nawet złapać kontakt bramkowy. Po strzale Juana Hernandeza i rykoszecie, ter Stegen zrehabilitował się za wcześniejszy błąd. Wynik gry ustalił w 83. minucie Messi, który wykorzystał podanie Suareza i efektownie uderzył do siatki od poprzeczki.

5:2 - Lionel Messi 83'

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Sergi Roberto, Gerard Pique, Clement Lenglet, Junior Firpo - Ivan Rakitić (72' Carles Alena), Sergio Busquets, Frenkie De Jong (64' Arturo Vidal) - Lionel Messi, Luis Suarez, Antoine Griezmann (85' Carles Perez).

Real Mallorca: Manolo Reina - Joan Sastre, Martin Valjent, Antonio Raillo, Fran Gamez - Salva Sevilla (59' Juan Hernandez), Iddrisu Mohammed (67' Josep Sene), Aleix Febas - Dani Rodriguez, Ante Budimir (85' Abdon Prats), Takefusa Kubo.

3:0 - Yangel Herrera 77'

Levante UD - Valencia CF 2:4 (2:1) 1:0 - Roger Marti 11' 2:0 - Roger Marti (k.) 20' 2:1 - Roger Marti (sam.) 45' 2:2 - Kevin Gameiro 57' 2:3 - Kevin Gameiro 59' 2:4 - Ferran Torres 88'