Kamil Wilczek nadal imponuje formą w Danii. Polak strzelił 17 gola dla Broendby

Kamil Wilczek pewnie zmierza po tytuł króla strzelców duńskiej ekstraklasy. W niedzielę strzelił gola liderowi, ale jego Broendby przegrało (1:2).
Robert Czykiel
Kamil Wilczek (po lewej) Getty Images / Jan Christensen / FrontzoneSport / Na zdjęciu: Kamil Wilczek (po lewej)

Kamil Wilczek świetnie czuje się w Danii, gdzie wyrósł na jedną z największych gwiazd tamtejszej ekstraklasy. W niedzielę jego Broendby IF zmierzyło się na wyjeździe z pierwszym w tabeli FC Midtjylland.

Kamil Wilczek. "Robert Lewandowski z Danii" >>

W pierwszej połowie nie było bramek. Kwadrans po przerwie goście wyszli na prowadzenie, ale tylko na cztery minuty. Do remisu doprowadził właśnie Kamil Wilczek.
Broendby jednak straciło gola pod koniec spotkania i nie zdobyło choćby punktu.

Polski napastnik w 19 meczach strzelił aż 17 bramek i jest liderem klasyfikacji strzelców. Jego drużyna obecnie zajmuje czwarte miejsce, które gwarantuje udział w grupie mistrzowskiej.

Kim Vilfort, legenda Broendby: Kamil Wilczek na ustach wszystkich >>

Broendby IF - FC Midtjylland 1:2 (0:0)
0:1 - Awer Mabil 60'
1:1 - Kamil Wilczek 64'
1:2 - Frank Onyeka 82'

Czy Wilczek powinien został powołany do reprezentacji Polski?