Losowanie Ligi Mistrzów. Real Madryt - Manchester City. Co to był za mecz! Takiego pojedynku chcemy też teraz

Real Madryt kontra Manchester City - to najbardziej hitowa para 1/8 finału Ligi Mistrzów. Obie drużyny zagrały w fazie grupowej tych rozgrywek w 2012 roku i stworzyły niesamowite widowisko. Jeśli je powtórzą, to już teraz możemy zacierać ręce.

Szymon Łożyński
Marcelo strzela piękną bramkę na 1:1 w meczu Realu Madryt z Manchesterem City w 2012 roku Materiały prasowe / DUGOUT / Marcelo strzela piękną bramkę na 1:1 w meczu Realu Madryt z Manchesterem City w 2012 roku
W spotkaniu na Santiago Bernabeu siedem lat temu było wszystko - piękne bramki, zmienność akcji i niesamowita dramaturgia pojedynku do ostatniej minuty. W Lidze Mistrzów 2012/2013 zarówno Real Madryt jak i Manchester City trafiły do grupy D.

Ich bezpośrednie spotkanie w Madrycie lepiej układało się dla gości. W 68. minucie meczu angielska drużyna objęła prowadzenie po bramce Edina Dzeko. Niespełna 10 minut później wyrównał, po fantastycznym uderzeniu w okienko bramki, Marcelo. To był jednak dopiero początek wielkich emocji.

W 85. minucie przyjezdnych na ponowne prowadzenie wyprowadził Aleksandar Kolarov. Odpowiedź gospodarzy była jednak piorunująca. Między 87. a 90. minutą strzelili dwie bramki. Najpierw na 2:2 Karim Benzema, a chwilę później na 3:2 Cristiano Ronaldo! To były dwa decydujące ciosy, po których goście nie byli już w stanie się podnieść i przegrali 2:3.

Wszystkie bramki z tego spotkania w Madrycie można zobaczyć w poniższym wideo:

Siedem lat później oba zespoły znów zagrają ze sobą w Lidze Mistrzów. Tym razem stawką dwumeczu Realu z Manchesterem City będzie ćwierćfinał rozgrywek. W sezonie 2012/2013 Real odpadł w półfinale Ligi Mistrzów z Borussią Dortmund (pamiętne cztery bramki Realowi strzelił Robert Lewandowski), a Manchester City nie wyszedł wtedy z grupy.