Boxing Day w The Championship: ekipa Leeds United rzutem na taśmę uratowała punkt, cały mecz Mateusza Klicha

Zespół Leeds United nie zachwycił i ostatecznie tylko zremisował przed własną publicznością z Preston North End (1:1) w meczu 24. kolejki The Championship. Mateusz Klich występował na boisku od początku do zakończenia spotkania.

Tomasz Rosiński
Mateusz Klich Getty Images / Rob Newell - CameraSport / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Czwartkowe starcie w Leeds zapowiadało się ciekawie, a jego faworytami byli walczący o bezpośredni awans do Premier League podopieczni Marcelo Bielsy.

Od początku rywalizacji gospodarze mieli przewagę w posiadaniu piłki, lecz nic z tego nie wynikało. Piłkarze z Leeds próbowali oddawać strzały z różnych pozycji, ale razili nieskutecznością.

Natomiast przyjezdni w 22. minucie wyszli z szybką kontrą, którą płaskim uderzeniem po długim rogu wykończył Alan Browne. Asystę w tej akcji zaliczył Tom Barkhuizen. Ostatecznie więcej bramek przed przerwą nie padło.

Po zmianie stron ekipa Leeds United długo walczyła o wyrównującego gola, a dopięła swego dopiero na niespełna 60 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry. Wówczas po podaniu od Luke'a Aylinga do siatki trafił Stuart Dallas i uratował jeden punkt swojej drużynie.