"Wzruszające". Zbigniew Boniek o historycznym meczu Biało-Czerwonych

Pięć lat temu nasza piłkarska reprezentacja pokonała Niemcy (2:0) w spotkaniu eliminacji Euro 2016. Przypomnienie triumfu Polski na PGE Narodowym ciągle wzrusza prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Zbigniew Boniek Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek
"Za każdym razem, gdy to oglądam... wzruszające" - napisał Zbigniew Boniek na Twitterze, komentując wpis portalu "Łączy nas piłka" przypominający mecz Polski z Niemcami (2:0) w 2014 r.

Nieco ponad pięć lat temu - w sobotę 11 października - Biało-Czerwoni w eliminacjach Euro 2016 odnieśli historyczne zwycięstwo nad reprezentacją Niemiec - ówczesnymi mistrzami świata. Bramki dla polskiego zespołu w emocjonującym pojedynku na PGE Narodowym strzelili: Arkadiusz Milik i Sebastian Mila.

"Na Stadionie Narodowym w Warszawie historia tworzyła się na naszych oczach. (...) Szczęśliwcy, którzy znaleźli się na stadionie, byli świadkami epokowego wydarzenia. Reprezentacja Polski po raz pierwszy w dziejach naszego futbolu ograła Niemców. I to bez straty bramki! Co więcej, pokonała drużynę, która trzy miesiące wcześniej została mistrzem świata! Zespół Adama Nawałki zapisał się złotymi zgłoskami na kartach historii polskiej piłki nożnej" - czytamy w Bibliotece Piłkarstwa Polskiego PZPN.

ZOBACZ: Zbigniew Boniek o swojej przyszłości. Widzi siebie w roli ambasadora polskiej piłki w UEFA >>

ZOBACZ: Serie A. "Niezwykły gol". Zbigniew Boniek skomentował popis Cristiano Ronaldo >>

"Milaaa gol, gol, gol! Polska 2, Niemcy 0! Już nam nikt tych punktów tutaj nie wydrze! Euforia na Narodowym! Polacy wygrywają z Niemcami 2:0!" - krzyczał wtedy do mikrofonu komentator Polsatu Sport, Mateusz Borek.

ZOBACZ WIDEO: Christo Stoiczkow o Robercie Lewandowskim. "Jest jednym z dwóch najlepszych napastników na świecie"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×