Ligue 1. Kamil Glik czekał na taki mecz. Pierwszy gol Polaka w tym sezonie (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Tim Clayton/Corbis / Na zdjęciu: Kamil Glik
Getty Images / Tim Clayton/Corbis / Na zdjęciu: Kamil Glik

AS Monaco w spotkaniu 19. kolejki Ligue 1 w efektownym stylu rozgromiło Lille OSC 5:1. Jedną z bramek dla gospodarzy strzelił Kamil Glik. Było to jego pierwsze trafienie w tym sezonie.

W tym artykule dowiesz się o:

Jeszcze kilka tygodni temu Kamil Glik był regularnie krytykowany za słabą formę. Jednak w ostatnich tygodniach prezentuje zdecydowanie wyższą dyspozycję niż na starcie sezonu, a i AS Monaco pnie się w ligowej tabeli. Po sobotnim triumfie nad Lille OSC (5:1), zespół z Księstwa Monako zajmuje już siódme miejsce.

W starciu z Lille OSC jedną z bramek zdobył Kamil Glik. Polski stoper w 90. minucie meczu ustalił jego wynik. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Glik wślizgiem pokonał bramkarza rywali.

Dla reprezentanta Polski był to pierwszy w tym sezonie gol. Glik rozegrał dla AS Monaco 16 meczów. We wszystkich był na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. W dodatku był kapitanem drużyny.

Do AS Monaco Glik trafił w 2016 roku za 11 milionów euro. Poprzednio był zawodnikiem włoskiego Torino FC. Dla klubu rywalizującego w Ligue 1 wystąpił w 159 meczach, w których czternaście razy pokonywał bramkarzy rywali i zaliczył siedem asyst.

Zobacz także: PKO Ekstraklasa. Lechia - Raków. Michał Nalepa: Nie można mówić że jesteśmy najsłabsi na świecie Bundesliga. Robert Lewandowski jak wino. Życiowa forma w wieku, gdy wielu powoli schodzi w cień

Źródło artykułu: WP SportoweFakty