Serie A. Szczęśliwe zwycięstwo SSC Napoli. Piotr Zieliński chwali Gennaro Gattuso

W niedzielę drużyna SSC Napoli szczęśliwie wygrała z US Sassuolo (2:1). Po pierwszej połowie zespół z Neapolu przegrywał, ale po przerwie grał dużo lepiej. Zdaniem Piotra Zielińskiego to zasługa trenera Gennaro Gattuso.

Łukasz Witczyk
Georginio Wijnaldum i Piotr Zieliński Getty Images / Jay Barratt - AMA / Na zdjęciu: Georginio Wijnaldum i Piotr Zieliński
W 29. minucie zespół US Sassuolo objął prowadzenie po trafieniu Hameda Juniora Traore. SSC Napoli długo nie potrafiło odpowiedzieć na tego gola. To udało się dopiero w 57. minucie, gdy bramkę strzelił Allan. W czwartej minucie doliczonego czasu gry ekipa z Neapolu zapewniła sobie wygraną po samobójczym trafieniu Pedro Obianga.

Po przerwie Napoli grało zdecydowanie lepiej niż w pierwszej połowie. - W pierwszej połowie graliśmy słabo, ale po przerwie było zdecydowanie lepiej. Dla nas było bardzo ważne, by odnieść zwycięstwo - powiedział po spotkaniu Piotr Zieliński, którego cytuje serwis tuttonapoli.net.

Zdaniem Zielińskiego, przemiana zespołu spowodowana była słowami trenera Gennaro Gattuso. - Trener w przerwie był bardzo zły. Powiedział nam dwie, trzy rzeczy, które pozostaną między nami. Gdy wyszliśmy po przerwie na boisko, zareagowaliśmy bardzo dobrze - dodał polski piłkarz.

SSC Napoli po osiemnastu kolejkach zajmuje ósme miejsce w tabeli Serie A. Strata do pozycji gwarantującej grę w Lidze Mistrzów wynosi jedenaście punktów. - Czekają nas ciężkie mecze. Musimy wrócić do wygrywania na własnym stadionie. Po przerwie będziemy jeszcze silniejsi - stwierdził Zieliński.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)