Lekkoatletyka. Tak rozpoczęła się miłość do sportu. Anita Włodarczyk na torze w Poole

Rekordzistka świata w rzucie młotem, Anita Włodarczyk, w dzieciństwie uprawiała speedrower. Teraz nasza mistrzyni olimpijska odwiedziła tor Poole Cycle Speedway.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Anita Włodarczyk PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Anita Włodarczyk
Anita Włodarczyk zdradziła w mediach społecznościowych, kiedy połknęła bakcyla, jeśli chodzi o rywalizację sportową. W 1998 r. - miała wtedy 13 lat - zawodniczka z Rawicza została mistrzynią Europy juniorów w rywalizacji drużynowej w... speedrowerze!

Speedrower nazywany też przez kibiców "żużlem na rowerach" jest dyscypliną kolarską, która schematem rozgrywek i regulaminem wzoruje się na sporcie żużlowym. Tory speedrowerowe mają długość 50-80 metrów.

"To właśnie od speedrowera rozpoczęła się moja miłość do sportu. Byłam jedyną w Polsce dziewczyną rywalizującą z chłopakami, a w wieku 13 lat właśnie w Anglii zadebiutowałam w reprezentacji Polski do lat 18, zdobywając Drużynowe Mistrzostwo Europy" - napisała Włodarczyk w komentarzu do zdjęć z toru Poole Cycle Speedway.

ZOBACZ WIDEO: Anita Włodarczyk o skokach narciarskich. "Nie sądziłam, że będę to tak przeżywać!"
Gwiazda światowej lekkoatletyki Święta Bożego Narodzenia spędza u swojego brata w Wielkiej Brytanii. 1 stycznia 2020 r. 34-letnia sportsmenka uda się na zgrupowanie do USA.

Włodarczyk treningi lekkoatletyczne w klubie Kadet Rawicz rozpoczęła w 2001 r. i na początku rzucała tylko dyskiem. W rzucie młotem dwukrotna mistrzyni olimpijska zadebiutowała rok później.

Czytaj także: 
Duńczycy kazali mu wspierać LGBT. Kamil Wilczek o tęczowej opasce >>
Boże Narodzenie. Świąteczna tradycja Kamila Glika. Rozegrał mecz na orliku >>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×