Premier League. Manchester City - Sheffield United: wygrana mistrzów Anglii. Kolejny dyskusyjny VAR

Manchester City pokonał 2:0 Sheffield United. Nie wiadomo jak potoczyłyby się losy meczu, gdyby w 29. minucie sędzia uznał gola dla gości. Po raz kolejny zadecydowały centymetry.

Michał Piegza
Kevin de Bruyne (z lewej) i John Fleck (z prawej) PAP/EPA / LYNNE CAMERON / Na zdjęciu: Kevin de Bruyne (z lewej) i John Fleck (z prawej)
Mistrzowie Anglii straty do prowadzącego w tabeli Liverpoolu mają ogromne. Manchester City musi walczyć o to, aby nie wypaść poza podium Premier League.

Goście nie przyjechali na spotkanie z wyżej notowanym rywalem, aby tylko się bronić. Piłkarze Sheffield United szukali swoich okazji w szybkich wyjściach. W 8. minucie niecelnie uderzył Lys Mousset. Ten sam zawodnik do bramki Claudio Bravo trafił w 29. minucie. Sędzia dopiero po analizie VAR trafienia nie uznał. O anulowaniu gola zadecydowały centymetry. Trzy minuty wcześniej okazję na gola miał John Egan, jednak uderzając głową spudłował.

Spotkanie toczyło się pod dyktando Manchesteru City, ale mistrzowie Anglii długo nie potrafili poważniej zagrozić Deanowi Hendersonowi.

Drugą połowę dobrze rozpoczęli gospodarze. Siedem minut po przerwie De Bruyne zagrał do Sergio Aguero, a ten w sytuacji sam na sam mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Hendersona.

Prowadząc zawodnicy City kontrolowali przebieg meczu. Gracze gości sporadycznie zagrażali Claudio Bravo. W 70. minucie blisko podwyższenia wyniku był Riyad Mahrez. Piłka po uderzeniu zawodnika miejscowych już leciała do bramki. W ostatnim momencie zablokował ją obrońca.

Wynik spotkania ustalił w 82. minucie De Bruyne. Belg otrzymał piłkę w polu karnym i strzałem w kierunku bliższego słupka pokonał golkipera gości. Nadzieje przyjezdnych mogły wrócić w doliczonym czasie, kiedy w słupek trafił rezerwowy Billy Sharp.

Manchester City - Sheffield United 2:0 (0:0)
1:0 - Sergio Aguero 52'
2:0 - Kevin De Bruyne 82'

Manchester City: Claudio Bravo - Kyle Walker, Eric Garcia, Fernandinho, Ołeksandr Zinczenko - Rodri, Bernardo Silva (62' Ilkay Gundogan) - Riyad Mahrez, Kevin De Bruyne, Raheem Sterling (88' Gabriel Jesus) - Sergio Aguero (81' Phil Foden).

Sheffield United: Dean Henderson - Chris Basham, John Egan, Jack O'Connell - George Baldock, Muhamed Besić (75' Oliver McBurnie), Oliver Norwood, John Fleck, Enda Stevens - Callum Robinson (59' David McGoldrick), Lys Mousset (83' Billy Sharp).

Żółte kartki: B. Silva (City) oraz Stevens (United).

Sędzia: Chris Kavanagh.

Manchester City zakończy sezon na podium Premier League?