Puchar Francji. AS Monaco - Stade de Reims: szczęśliwy awans Kamila Glika i spółki

AS Monaco ze szczęśliwym awansem do kolejnej rundy Pucharu Francji. W 1/32 finału zespół, którego kapitanem jest reprezentant Polski Kamil Glik, pokonał przed własną publicznością Stade de Reims 2:1.

Tomasz Rosiński
Kamil Glik PAP/EPA / Sebastian Nogier / Na zdjęciu: Kamil Glik
Monaco było faworytem sobotniej rywalizacji w Puchar Francji i od początku starcia z Reims miało optyczną przewagę, którą udokumentowało bramką w 61. minucie. Wówczas do siatki trafił Keita Balde, a asystował mu Wissam Ben Yedder.

Przyjezdni odpowiedzieli dość szybko, bo niespełna 480 sekund później za sprawą Nyashy Munetsiego, któremu piłkę zagrał...bramkarz Nicolas Lemaitre.

Goście mogli pójść za ciosem, ale w 85. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Hassane Kamara.

Natomiast gospodarze grali do końca i w piątej minucie doliczonego czasu gry zapewnili sobie przepustkę do następnej fazy Pucharu Francji. Bohaterem wśród podopiecznych Roberta Moreno okazał się Kalde, który skompletował dublet.