Serie A. Arkadiusz Reca trenuje, ale na powrót musi poczekać

Arkadiusz Reca nie powróci na boiska Serie A od razu po przerwie noworocznej. Polaka nie ma w kadrze SPAL-u na niedzielny mecz z Hellasem Werona.
Na pierwszym planie zdjęcia: Arkadiusz Reca Getty Images / Alessandro Sabattini / Na pierwszym planie zdjęcia: Arkadiusz Reca

Arkadiusz Reca kontynuuje treningi indywidualne. Powodem przedłużającej się absencji wahadłowego SPAL-u jest naciągnięcie mięśnia czworogłowego uda. W grudniu Reca rehabilitował się w Polsce. Wrócił do Ferrary, ale na kolejny występ w Serie A jeszcze poczeka.

Reca zaprezentował się po raz ostatni 4 grudnia w wygranym 5:1 meczu Pucharu Włoch z US Lecce. W Serie A rozegrał w tym sezonie 941 minut w 11 spotkaniach. Polak jest wypożyczony do SPAL-u z Atalanty BC.

Trener Leonardo Semplici powołał na niedzielny mecz z Hellasem Werona dwóch innych Polaków Bartosza Salamona i Thiago Cionka. Z kolei w drużynie Ivana Juricia będą mogli zagrać Paweł Dawidowicz oraz Mariusz Stępiński. Początek o godzinie 15. Dziennik "La Gazzetta dello Sport" zapowiada występ od pierwszego gwizdka Cionka oraz Stępińskiego.