PKO Ekstraklasa. Zwycięstwo Legii Warszawa w pierwszej grze kontrolnej. Dublet Jose Kante

W pierwszej grze kontrolnej w czasie przygotowań do rundy wiosennej Legia Warszawa pokonała rumuński FC Botosani (2:1). Zwycięstwo liderowi PKO Ekstraklasy dał dublet Jose Kante.

Maciej Kmita
Mateusz Cholewiak (z prawej) Newspix / MARCIN SZYMCZYK/FOTOPYK / Na zdjęciu: Mateusz Cholewiak (z prawej)
W starciu z 7. zespołem rumuńskiej ligi Aleksandar Vuković skorzystał z aż 23 zawodników, dzieląc skład na dwie równorzędne "11". W pierwszej na środku ataku wystąpił Kacper Kostorz, ale 20-latek zaliczył pusty przebieg, choć tuż przed przerwą ostemplował poprzeczkę bramki FC Botosani strzałem z 15 metrów. Jose Kante, który go zastąpił, był skuteczniejszy.

Gwinejczyk w 55. minucie pokonał bramkarza rywali uderzeniem sprzed pola karnego, dając Legii prowadzenie 1:0. Niespełna kwadrans później Rumuni wyrównali z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką Ariela Mosóra, ale pięć minut przed końcem Kante zapewnił warszawianom zwycięstwo, zamieniając na gola podanie Pawła Wszołka.

W czwartkowym meczu debiut w barwach Legii zaliczyli pozyskany ze Śląska Wrocław Mateusz Cholewiak i sprowadzony z Łódzkiego Klubu Sportowego Piotr Pyrdoł. Pierwszy zagrał od pierwszego gwizdka jako lewoskrzydłowy. Drugi natomiast wszedł do gry na ostatnie pół godziny, a w doliczonym czasie gry miał doskonałą szansę na to, by uczcić debiut golem, ale z bliska uderzył nad bramką rywali.

Sparing z FC Botosani był pierwszym z siedmiu zaplanowanych przez Legię przed rundą wiosenną. W kolejnym, już w niedzielę, lider PKO Ekstraklasy zagra z wicemistrzem Ukrainy - Dynamem Kijów Tomasza Kędziory.

Czytaj również -> Co porabiają dawne gwiazdy PKO Ekstraklasy?
Czytaj również -> Filip Starzyński zostaje w Zagłębie Lubin

Legia Warszawa - FC Botosani 2:1 (0:0)
1:0 - Kante 55'
1:1 - Dugandzić (k.) 68'
2:1 - Kante 85'

Skład Legii:

I połowa: Radosław Majecki - Paweł Stolarski, Igor Lewczuk, Mateusz Wieteska, Luis Rocha - Mateusz Cholewiak, Walerian Gwilia, Andre Martins, Luquinhas, Arvydas Novikovas - Kacper Kostorz.

II połowa: Radosław Cierzniak - Marko Vesović, Ariel Mosór, Inaki Astiz, Michał Karbownik - Paweł Wszołek, Cafu, Domagoj Antolić, Mateusz Praszelik (69' Piotr Pyrdoł), Maciej Rosołek - Jose Kante.

Czy Legia Warszawa zdobędzie mistrzostwo Polski?