Serie A. Dotkliwa kara dla Mario Balotellego. Nie zagra w dwóch meczach i zapłaci grzywnę

W ostatni weekend Mario Balotelli po siedmiu minutach musiał opuścić boisko z powodu czerwonej kartki. Teraz Włocha czeka ponad 2-tygodniowa przerwa od gry.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Mario Balotelli Getty Images / Paolo Rattini / Na zdjęciu: Mario Balotelli
W spotkaniu Brescia Calcio - Cagliari Mario Balotelli na boisku pojawił się w 74. minucie, przy stanie 2:2. Włoch meczu jednak nie dokończył. Najpierw obejrzał żółtą kartkę za faul, a po chwili zwyzywał sędziego, który pokazał mu drugie "żółtko" i odesłał przedwcześnie do szatni.

Na szczęście dla Balotellego wynik meczu już się nie zmienił. Teraz jednak Włoch nie pomoże Brescii w dwóch kolejnych spotkaniach Serie A. Komisja Ligi ukarała napastnika za obrazę arbitra, a dodatkowo nałożyła na niego grzywnę w wysokości 10 tys. euro.

Tym samym Balotelli nie zagra w domowym meczu ze swoim byłym klubem, AC Milan (24 stycznia), a także na wyjeździe z Bologną (1 lutego). Do gry wróci dopiero tydzień później na spotkanie z Udinese Calcio.

To zła wiadomość dla walczącej o utrzymanie Brescii. Balotelli to najlepszy strzelec klubu. W 15. ligowych meczach zdobył 5 goli.

Serie A. Mario Balotelli znów ofiarą rasizmu. "Wstydźcie się!"

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)