PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa nie zwalnia tempa. Kolejne zwycięstwo w sparingu

W trzecim sparingu w czasie zgrupowania w Turcji, Legia Warszawa pokonała węgierski Nyiregyhaza Spartacus FC 3:1. Hat-trickiem popisał się obrońca Mateusz Wieteska.

Jakub Artych
Legia Warszawa pozostaje niepokonana w 2020 roku. Wcześniej zremisowała z Dynamem Kijów (1:1) oraz pokonała rumuński FC Botosani (2:1). W pierwszym środowym sparingu, rywalem wicemistrzów Polski była siódma drużyna drugiej ligi węgierskiej - Nyiregyhaza Spartacus FC.

Trener Aleksandar Vuković postawił na mocno eksperymentalny skład. W porównaniu z wyjściowym składem meczu z Dynamem, pojawiło się aż dziewięć zmian. Wynik meczu otworzył Mateusz Wieteska, który w 16. minucie najpierw oddał strzał głową, a potem z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce.

Kwadrans później Węgrzy niespodziewanie doprowadzili do wyrównania. Świetne podanie ze skrzydła otrzymał Ferenc Fodor, który bez problemu pokonał Radosława Cierzniaka. Na odpowiedź Legii czekaliśmy tylko cztery minuty. Po dośrodkowaniu Mateusza Praszelika, przytomnie zachował się Wieteska, który wyprowadził Legię na minimalne prowadzenie. W drugiej połowie ten sam zawodnik podwyższył wynik meczu, pewnie wykorzystując rzut karny.

Jeszcze w środę legioniści zagrają czwarty sparing w okresie przygotowawczym. Rywalem wicemistrzów Polski będzie serbski FK Vozdovac. Początek meczu o godz. 15:00 czasu polskiego.

Legia Warszawa - Nyiregyhaza Spartacus FC 3:1 (2:1)
1:0 - Wieteska 16'
1:1 - Fodor 32'
2:1 - Wieteska 36'
3:1 - Wieteska 73' (k)

Skład Legii:
I połowa: Radosław Majecki - Paweł Stolarski, William Remy, Mateusz Wieteska, Luis Rocha - Mateusz Cholewiak, Piotr Pyrdoł, Cafu, Mateusz Praszelik, Radosław Cielemęcki - Kacper Kostosz.

II połowa: Cezary Miszta - Paweł Stolarski, William Remy, Mateusz Wieteska, Luis Rocha - Inaki Astiz, Cafu, Mateusz Praszelik, Piotr Pyrdoł (63’ Nikodem Niski), Radosław Cielemęcki - Kacper Kostorz.

Które miejsce na koniec sezonu zajmie Legia Warszawa?