"Zegar Lewandowskiego" - Niemcy wyliczyli, kiedy gwiazdor Bayernu Monachium trafia najczęściej

Zegar Lewandowskiego - tak można nazwać zestawienie, które przygotowali dziennikarze magazynu "Sport Bild". Zbadali oni w których fragmentach meczu polski napastnik trafia do siatki najczęściej.

Grzegorz Wojnarowski
Robert Lewandowski Getty Images / Lars Baron/Bongarts / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Reporterzy "Sport Bilda" Tobias Altschaffl oraz Joerg Hobursch przeanalizowali 449 goli Roberta Lewandowskiego, zaczynając od tych, które strzelał jeszcze w Polsce. Mrówcza praca badawcza, jaką wykonali, pokazuje, że najlepszemu piłkarzowi Bayernu brakuje jeszcze tylko gola zdobytego w pierwszej minucie. Wszystkie pozostałe ma już "obstawione".

Najczęściej, 10 razy, Lewandowski strzelał w 37. minucie. Po 9 goli zdobył w 45., 50., 55 i 75. minucie. 8 goli zdobył w 3., 19., 26., 27., 53., 54., 62., 76. i 87. minucie. Z kolei najrzadziej trafiał w 4., 5 oraz 39. minucie - po jednej bramce.

W doliczonym czasie gry, potraktowanym przez dziennikarzy "Sport Bilda" jako 90. minuta, kapitan reprezentacji Polski cieszył się ze zdobycia gola 26-krotnie.

Wyliczono także, przeciwko jakim zespołom Lewandowski strzela najczęściej. I tak jego ulubiony przeciwnik to VfL Wolfsburg - 21 bramek. 19 razy trafiał przeciwko Augsburgowi, po 18 razy w spotkaniach z Borussią Dortmund, Werderem Brema i Schalke Gelsenkirchen.

Przeciwko tej ostatniej drużynie swój dorobek będzie mógł poprawić już w sobotę. Początek meczu Bayern - Schalke 25 stycznia o godzinie 18:30.

Bayern - Schalke 04. Robert Lewandowski postrachem ekipy z Gelsenkirchen! (wideo)

Czy Robert Lewandowski zdobędzie gola w meczu Bayern - Schalke?