Puchar Anglii. Pewny awans Manchesteru City. Czerwona kartka "zabiła" mecz

Manchester City nie miał problemów z awansem do V rundy rozgrywek o Puchar Anglii 4:0 pokonując Fulham. Goście od 6. minuty grali w osłabieniu.

Michał Piegza
piłkarze Manchesteru City Getty Images / Tim Goode / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City
W meczu sprawa awansu rozstrzygnęła się dość szybko. Piłkarze City od początku zaatakowali i w 8. minucie objęli prowadzenie. Wychodzącego naprzeciwko bramkarza Gabriela Jesusa złapał Tim Ream. Arbiter podyktował rzut karny i wyrzucił zawodnika gości z boiska, zgodnie z przepisami uznając, że celem ataku nie była piłka, ale zawodnik. "Jedenastkę" wykorzystał Ilkay Gundogan.

Mistrzowie Anglii prowadzili i wciąż atakowali. W 19. minucie gospodarze zdobyli drugiego gola. Angelino zagrał do Bernardo Silvy, ten w polu karnym szukał miejsca do oddania strzału. W końcu znalazł i uderzył nie do obrony.

Wówczas losy awansu do V rundy rozgrywek o Puchar Anglii były już jasne. Goście tylko raz potrafili zagrozić gospodarzom. Ci w premierowej odsłonie stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia kolejnych goli. Uderzenia mijały jednak bramkę Marka Rodaka.

Obraz meczu nie zmienił się po przerwie. Wciąż zdecydowaną przewagę posiadali piłkarze Manchesteru City. W 47. minucie na 3:0 powinien trafić Phil Foden, jednak spudłował z ok. 12 metrów. Dwanaście minut później piłkę w polu karnym otrzymał Raheem Sterling, mocny strzał odbił się od górnej części poprzeczki.

Gospodarze na kolejne trafienie musieli czekać do 72. minuty. Joao Cancelo precyzyjnie dograł do Jesusa, a ten głową trafił do bramki. Trzy minuty później napastnik zdobył swoją drugą bramkę w meczu. Uderzenie Fodena odbił Rodak, a Jesus głową z bliska ustalił wynik gry.

Manchester City - Fulham FC 4:0 (2:0)
1:0 - Ilkay Gundogan (k.) 6'
2:0 - Bernardo Silva 19'
3:0 - Gabriel Jesus 72'
4:0 - Gabriel Jesus 75'

Manchester City: Claudio Bravo - Joao Cancelo, Eric Garcia, Nicolas Otamendi (74' John Stones), Angelino - Phil Foden, Ilkay Gundogan (75' Rodri), David Silva - Riyad Mahrez (53' Raheem Sterling), Gabriel Jesus, Bernardo Silva.

Fulham FC: Marek Rodak - Terence Kongolo (83' Sylvester Jasper), Michael Hector, Tim Ream, Joe Bryan - Steven Sessegnon, Stefan Johansen, Cyrus Christie - Ivan Cavaleiro (67' Tom Cairney), Bobby Reid (79' Dennis Odoi), Josh Onomah.

Żółta kartka: Bryan (Fulham).

Czerwona kartka: Ream (Fulham) /6', faul taktyczny/

Sędzia: Kevin Friend.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Manchester City zdobędzie Puchar Anglii?