Sparing. KGHM Zagłębie słabsze od zespołu z Kosowa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / MICHAŁ CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.PL / Na zdjęciu: Jakub Tosik (z lewej) podczas meczu Górnika z Zagłębiem

Piłkarze KGHM-u Zagłębia nie pokazali się z dobrej strony w trzecim sparingu rozgrywanym w Turcji. Przegrali z kosowską FC Drigą Gnjilane 0:1, po golu strzelonym w I połowie.

Rywal KGHM-u Zagłębia, FC Drita Gnjilane to dwukrotny mistrz Kosowa, który aktualnie zajmuje trzecie miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej tego kraju. Spotkanie, w którym Martin Sevela dał szansę kilku młodym graczom od początku było wyrównane, jednak więcej do powiedzenia mieli piłkarze z Kosowa.

W końcu piłkarze z miejscowości Gnjilane wyszli na prowadzenie. W 20. minucie Konrad Forenc stracił bramkę przy sytuacji sam na sam. Próbował wyrównać Olaf Nowak, jednak nie wykorzystał okazji. Do przerwy było 0:1 dla piłkarzy z Bałkanów.

Legia sprzedaje Majeckiego. Zobacz więcej!

W drugiej połowie trener polskiej drużyny dokonał kilka zmian. Szansę na wyrównanie miał choćby Jakub Tosik, jednak ostatecznie nie padł już żaden gol. Ostatecznie Zagłębie przegrało 0:1. Już w poniedziałek zespół z Lubina zmierzy się ze słowackim MFK Karvina.

Włosi zachwyceni polskim bramkarzem. Zobacz więcej!

KGHM Zagłębie Lubin - FC Drita Gnjilane 0:1 (0:1)

Skład wyjściowy KGHM-u Zagłębia Lubin: Konrad Forenc - Kacper Chodyna, Dominik Jończy, Matias Antonini, Michał Bogacz - Łukasz Soszyński, Paweł Żyra, Olaf Nowak, Jakub Siga, Patryk Szysz - Rok Sirk.

Grali również: Dominik Kalinkowski, Jakub Tosik, Dawid Pakulski, Alan Czerwiński.

Czy porażka z zespołem z Kosowa to wstyd dla piłkarzy KGHM-u Zagłębia?