Serie A. Włosi zachwyceni Polakiem. Bartłomiej Drągowski "superbohaterem"

"Doskonały", "niezwyciężony" - w opinii wszystkich włoskich mediów Bartłomiej Drągowski był najlepszym piłkarzem meczu Fiorentina - Genoa (0:0). Polski bramkarz obronił rzut karny i popisał się kilkoma kapitalnymi interwencjami.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Bartłomiej Drągowski PAP/EPA / CLAUDIO GIOVANNINI / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski
To była sobota Bartłomieja Drągowskiego. Polski bramkarz już w 15. minucie obronił rzut karny Domenico Criscito. 22-latek zanotował łącznie siedem udanych interwencji, w tym wyszedł zwycięsko z sytuacji sam na sam w doliczonym czasie gry. To on zapewnił ACF Fiorentina punkt w starciu z Genoa CFC.

"Superbohater" - nazywa Drągowskiego "TUTTOmercatoWEB" przy ocenie "8" w skali od 1 do 10. "Najlepszy na boisku" - nie ma wątpliwości serwis, przypominając, że Drągowski jest pierwszym bramkarzem, który obronił rzut karny Criscito. 33-latek do tej pory trafiał z 11. metrów 13-krotnie.

Największy sportowy dziennik, "La Gazzetta dello Sport", nazywa Drągowskiego "murem", wyliczając obronę rzutu karnego i trzy inne kluczowe interwencje. Przy jego nazwisku również pojawiła się nota "8".

"La Gazzetta dello Sport":
Taką samą ocenę przyznała mu włoska odsłona "Eurosportu". "Drągowski show" - czytamy już w tytule. "Zachował zimną krew przy rzucie karnym. Fantastyczny w ostatnich minutach, gdy zanotował trzy super interwencje i uratował wynik 0:0. Najlepszy na boisku, niezwyciężony" - czytamy w podsumowaniu.

"Drągowski ratuje Violę" - relacjonują w "FantaMagazine". "Fiorentina zdobyła u siebie punkt, dzięki bramkarzowi" - podkreśla serwis, który również przyznał Polakowi "8". Tak samo oceniono naszego bramkarza na "calciomercato.com". "Doskonały" - napisano w uzasadnieniu.

"Wieczór gracji, punkt należy do niego. Świetny refleks przy karnym, a później w końcówce meczu zanotował dwie cudowne interwencje" - ocenił portal ViolaNews przy nocie "8,5". W każdym z wymienionych serwisów polski bramkarz uzyskał najwyższe oceny spośród wszystkich piłkarzy meczu.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Bartłomiej Drągowski zasłużył na powołanie do reprezentacji Polski?