Serie A: Paweł Dawidowicz strzelił gola. Hellas Werona wygrał mecz beniaminków z US Lecce

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / EMANUELE PENNACCHIO / Na zdjęciu: Paweł Dawidowicz
PAP/EPA / EMANUELE PENNACCHIO / Na zdjęciu: Paweł Dawidowicz

Paweł Dawidowicz zagrał w podstawowym składzie Hellasu Werona i odwdzięczył się trenerowi Ivanowi Juriciowi golem w wygranym 3:0 meczu beniaminków Serie A z US Lecce.

Sezon w elicie rozpoczął się pechowo dla Pawła Dawidowicza. Jego krótki debiut w Serie A potrwał 12 minut, po których musiał opuścić boisko. W sumie Polak dostał dwie czerwone kartki w rundzie jesiennej. Takimi lepszymi akcentami jak w niedzielę pracuje ponownie na zaufanie trenera Ivana Juricia.

W 19. minucie Dawidowicz wbiegł w pole karne przyjezdnych przy okazji rzutu rożnego i wykorzystał dośrodkowanie Miguela Veloso. Defensor wyprzedził przeciwnika, idealnie nabiegł na piłkę i skierował ją do siatki. Bramkarz US Lecce tylko statystował i odprowadził ją wzrokiem. Nie ustawił się dobrze, nie miał szans na skuteczną obronę.

Dawidowicz strzelił pierwszego gola od 1 maja 2019 roku. Tego dnia Hellas przegrał 2:3 w Serie B z Livorno. Tym razem trafienie Polaka pomogło zwyciężyć. W 34. minucie gola na 2:0 strzelił Matteo Pessina, a w 87. minucie na 3:0 trafił z rzutu karnego Giampaolo Pazzini. Dodatkowo nagrodą dla Dawidowicza było czyste konto zachowane przez zespół.

Mariusz Stępiński nie grał.

Hellas Werona - US Lecce 3:0 (2:0) 1:0 - Paweł Dawidowicz 19' 2:0 - Matteo Pessina 34' 3:0 - Giampaolo Pazzini (k.) 87'

Hellas: Marco Silvestri - Amir Rrahmani, Marash Kumbulla, Paweł Dawidowicz - Davide Faraoni, Sofyan Amrabat (88' Badu), Miguel Veloso, Darko Lazović - Matteo Pessina, Valerio Verre (49' Fabio Borini) - Samuele Di Carmine (73' Giampaolo Pazzini)

Lecce: Gabriel (27' Mauro Vigorito) - Andrea Rispoli, Fabio Lucioni (42' Zan Majer), Luca Rossettini, Cristian Dell'Orco - Giulio Donati, Alessandro Deiola, Marco Mancosu - Panagiotis Tachtsidis - Gianluca Lapadula, Khouma Babacar (69' Biagio Meccariello)

Żółte kartki: Faraoni, Amrabat (Hellas) oraz Tachtsidis, Dell'Orco (Lecce)

Czerwona kartka: Cristian Dell'Orco (Lecce) /67' - za drugą żółtą/

Sędzia: Rosario Abisso

Czy Paweł Dawidowicz strzeli więcej niż jednego gola w tym sezonie?