Bundesliga. FSV Mainz - Bayern Monachium. Jego się nie da zatrzymać! Robert Lewandowski znów trafił (wideo)

W trzecim meczu w 2020 roku Robert Lewandowski ponownie wpisał się na listę strzelców. W spotkaniu w Moguncji potrzebował na to niespełna ośmiu minut. Zobacz jego efektowną "główkę".

Michał Fabian
Robert Lewandowski Getty Images / Alexander Hassenstein/Bongarts / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Najpierw była bramka w meczu z Herthą Berlin, następnie gol z Schalke 04, a w sobotę Robert Lewandowski nie dał szans bramkarzowi 1.FSV Mainz 05.

W 8. minucie spotkania w Moguncji Benjamin Pavard dośrodkował z prawej strony, a Lewandowski - przy dość biernej postawie obrońców rywali - precyzyjnym uderzeniem głową pokonał Robina Zentnera.

To 22. gol Lewandowskiego w tym sezonie Bundesligi. Polak walczy o koronę króla strzelców z Timo Wernerem (20 bramek; jego RB Lipsk zagra z Borussią Moenchengladbach o godz. 18.30), a jednocześnie mierzy się z rekordem Bundesligi należącym do Gerda Muellera (40 goli w sezonie 1971/72).

Zobacz bramkę Lewandowskiego z Mainz:

Bayern wygrał ostatecznie z Mainz 3:1, po Lewandowskim trafiali: Thomas Mueller i Thiago Alcantara, zaś dla gospodarzy bramkę zdobył Jeremiah St Juste.

Czy Lewandowski strzeli w tym sezonie Bundesligi 40 goli?